Спеціальний міжнародний трибунал, якій буде розглядати злочини скоєні російським військовим та політичним керівництвом в Україні запрацює цього року. Про це в інтервʼю Forbes сказав заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- В ОП обговорюють декілька треків – делегування для України прокурора, який би почав налагоджувати передстартову роботу цього трибуналу, узгоджуємо місце розташування трибуналу, які країни до нього увійдуть та кого делегувати.
- Міжнародний трибунал буде базуватися у Європі. Спочатку планували, що офіс буде у Києві. Касаційний цивільний суд навіть зголосився надати для цього приміщення, символічно, що воно знаходиться навпроти посольства РФ, каже , каже Смирнов. Але рішення змінили для того, щоб довіра до цього органу була абсолютною з боку всіх країн цивілізованого світу. ʼРозташування трибуналу на території потерпілої від вийни країни може бути сприйнято неоднозначноʼ. – каже Смирнов.
- Наразі невідома кількість країни, які увійдуть до трибуналу Європейський парламент своїм рішенням вже визнав необхідність створення Спеціального міжнародного трибуналу та закликав надати технічну та фінансову підтримку для цього.
- Мандатом роботи трибуналу буде розслідування злочину агресії проти України. Щонайменше військове та політичне керівництво РФ стане невиїзними, їм не буде спокою у цивілізованому світі, каже Смирнов.
Контекст
19 травня Європарламент підтримав створення спеціального міжнародного трибуналу з розслідування воєнних злочинів Росії та її союзників проти України. Створення органу також підтримали в ПАРЄ.
Трибунал має на меті притягнути до відповідальності президента РФ Володимира Путіна та його найближче оточення.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.