Monobank та Альфа-Банк запускають додатки для торгівлі акціями. «Приват» – близько. Як це працює (оновлено)
Категорія
Новини
Дата

Monobank та Альфа-Банк запускають додатки для торгівлі акціями. «Приват» – близько. Як це працює (оновлено)

Українські банки поспішають запустити мобільні програми з купівлі акцій. Перші у перегоні – monobank та Альфа-Банк Україна, «Приват» – готується. Який функціонал «піонери» запропонують своїм клієнтам

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

28 грудня учасники пілотної групи Альфа-Банку (беруть участь 8000 осіб), які тестували сервіс купівлі цінних паперів, уперше купили акції міжнародних компаній у додатку банку Sense SuperApp.

«Ми запустилися лише на дві години, побачили попит», – розповідає виконавчий директор блоку розвитку роздрібного бізнесу та маркетингу Альфа-Банку Україна Ольга Філіпенко. Банк встиг здійснити 185 угод на 1,6 млн грн. 80% клієнтів придбали по одній-дві акції, уточнює вона. Середній чек – 8600 грн. Найпопулярніші акції Pfizer, Apple, Coca-Cola, Bank of America, Intel, Microsoft, Facebook.

Функціонал поки що працює не ідеально, визнає Філіпенко. «У частини клієнтів виникли труднощі: хтось не бачив розділ, або не міг оформити цифровий підпис, десь система банку не так швидко реагувала, як хотілося», – розповідає вона.

Вади «Альфа» розраховує усунути до 10 січня, коли сервіс відкриють для всіх клієнтів. Альфа-Банк співпрацює з мальтійським брокером Мedirect, свідчать дані учасників пілота. Після публікації Альфа-Банк повідомив, що MeDirect (Malta) plc не є брокером, з яким співпрацює банк.

Як це працює? Угоди відбуваються в гривні. Це означає, що купити можна лише акції, які раніше були допущені до обігу в Україні Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. На кінець грудня процедуру пройшли 86 видів різних акцій та облігацій.

У січні запуск бета-версії свого функціоналу обіцяє monobank. На відміну від Альфи mono випустить окрему програму, розповідає співзасновник проєкту Олег Гороховський. Mono працює з європейським брокером Exante, це дасть українським покупцям прямий доступ на іноземні ринки та можливість заводити та виводити інвестиції у валюті, стверджує Гороховський. Для інвестицій потрібно буде вписатися до встановленого Нацбанком ліміту для переказів фізособами за кордон – €200 000 на рік.

«Ми оформимо е-ліцензію, поки ви поповнюєте рахунок у додатку та вибираєте, які акції купити, – каже Горохівський. – Ваші гроші лежать на рахунку Exante». До 1 квітня програма monobank буде працювати в тестовому режимі.

Топ-менеджер monobank орієнтується на клієнтів з інвестиціями до $30 000, середній чек – $2000–3000. Комісія – 0,3% (мінімум $1) від суми операції купівлі/продажу, але протягом тестового періоду діятиме акційний тариф 0,01%, анонсує Гороховський. Альфа-Банк обіцяє не стягувати комісію до 1 березня 2022 року.

Торгова сесія обох банків буде відкрита в робочі дні з 16:30 до 23:00. Мінімальний поріг інвестування – від однієї акції, уточнює Філіпенко з Альфа-Банку. «Банк виступає податковим агентом клієнта, сплачуючи податки з різниці між купівлею та продажем», – зазначає вона. За словами Гороховського, mono утримуватиме податки лише в момент виведення інвестрезультату протягом року.

У 2022 році свій сервіс із купівлі цінних паперів має намір запустити і ПриватБанк, повідомив Олег Серга, прессекретар фінустанови. «Банк працює над запуском додатка, який дасть змогу купувати іноземні цінні папери на закордонних біржах і зможе представити його в першому кварталі 2022-го», – сказав він.

Чи є попит? «Ми отримали понад 100 000 заявок, божевільний ажіотаж, – розповідає Гороховський. – І це навіть трохи лякає».

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні