Категорія
Новини
Дата

МВФ та Україна переглянули програму співпраці на рівні персоналу. Уряд чекає на новий транш у $900 млн

Україна та Міжнародний валютний фонд (МВФ) уклали угоду на рівні персоналу щодо перегляду чотирирічної програми співпраці, йдеться у пресрелізі МВФ. Після затвердження програми радою виконавчих директорів відкриється шлях до отримання наступного траншу обсягом близько $900 млн, повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Макроекономічну та фінансову стабільність в Україні було збережено завдяки виваженій політиці, а також безперервній та своєчасній зовнішній підтримці, зазначив представник МВФ Гевін Грей.
  • Проте, за його словами, залишаються серйозні проблеми: бюджетний дефіцит досі дуже високий, що тягне за собою тривалі значні потреби у фінансуванні, які покриваються зовнішніми грантами та дуже пільговими позиками. 
  • Премʼєр Шмигаль повідомив, що затвердження угоди радою виконавчих директорів МВФ очікується найближчим часом. Після цього відкривається шлях до отримання Україною наступного траншу обсягом близько $900 млн.
  • Він нагадав, що довгострокова програма співпраці з МВФ розрахована на чотири роки та має обсяг $15,6 млрд. Вона є частиною ширшого пакета міжнародної підтримки у $115 млрд.

Контекст

31 березня рада виконавчих директорів МВФ затвердила чотирирічну програму розширеного фінансування (The Extended Fund Facility) обсягом $15,6 млрд. Програма входить до загального пакета підтримки України міжнародними партнерами на суму $115 млрд. 

Ключова мета програми – підтримання фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності в умовах надзвичайно високого рівня невизначеності, відновлення боргової стійкості в перспективі як за базовим, так і за песимістичним сценаріями.

Програма спрямована на просування реформ і зміцнення інституцій для стимулювання сталого довгострокового економічного зростання на тлі післявоєнної відбудови та набуття Україною членства в ЄС.

Загалом цього року Україна має змогу отримати від МВФ три транші на $4,5 млрд.

23 травня місія МВФ розпочала роботу щодо першого перегляду програми розширеного фінансування EFF з Україною.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні