Виконавча рада МВФ завершила перший перегляд програми розширеного фінансування (EFF) для України. Це дозволяє отримати черговий транш на $886 млн, йдеться у повідомленні на сайті Фонду.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Новий транш спрямують на підтримку державного бюджету.
- У МВФ відзначили, що органи влади значно просунулися у виконанні своїх зобов’язань у рамках EFF за складних умов і «залишаються дуже відданими програмі».
- «Ще один сигнал від західних партнерів, що нас підтримують, особливо тоді, коли ми сумлінно виконуємо свої обіцянки. Це й називається партнерство», – прокоментував рішення Фонду заступник виконавчого директора від України в МВФ Владислав Рашкован.
- За його словами, наступний перегляд програми EFF очікується наприкінці осені.
Контекст
31 березня рада виконавчих директорів МВФ затвердила чотирирічну програму розширеного фінансування (The Extended Fund Facility) обсягом $15,6 млрд. Програма входить до загального пакета підтримки України міжнародними партнерами на суму $115 млрд.
Ключова мета програми – підтримання фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності в умовах надзвичайно високого рівня невизначеності, відновлення боргової стійкості в перспективі як за базовим, так і за песимістичним сценаріями.
Програма спрямована на просування реформ і зміцнення інституцій для стимулювання сталого довгострокового економічного зростання на тлі післявоєнної відбудови та набуття Україною членства в ЄС.
У квітні Україна отримала перший транш на $2,7 млрд. Загалом цього року очікуються три транші на $4,5 млрд.
23 травня місія МВФ розпочала роботу щодо першого перегляду програми розширеного фінансування EFF з Україною. 30 травня Україна та МВФ уклали угоду на рівні персоналу щодо перегляду чотирирічної програми співпраці. У червні уряд затвердив оновлені Лист про наміри та меморандум з МВФ про економічну та фінансову політику.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.