Категорія
Новини
Дата

МВФ виділив Україні новий транш на $886 млн

1 хв читання

Виконавча рада МВФ завершила перший перегляд програми розширеного фінансування (EFF) для України. Це дозволяє отримати черговий транш на $886 млн, йдеться у повідомленні на сайті Фонду.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Новий транш спрямують на підтримку державного бюджету.
  • У МВФ відзначили, що органи влади значно просунулися у виконанні своїх зобов’язань у рамках EFF за складних умов і «залишаються дуже відданими програмі».
  • «Ще один сигнал від західних партнерів, що нас підтримують, особливо тоді, коли ми сумлінно виконуємо свої обіцянки. Це й називається партнерство», – прокоментував рішення Фонду заступник виконавчого директора від України в МВФ Владислав Рашкован. 
  • За його словами, наступний перегляд програми EFF очікується наприкінці осені.

Контекст

31 березня рада виконавчих директорів МВФ затвердила чотирирічну програму розширеного фінансування (The Extended Fund Facility) обсягом $15,6 млрд. Програма входить до загального пакета підтримки України міжнародними партнерами на суму $115 млрд. 

Ключова мета програми – підтримання фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності в умовах надзвичайно високого рівня невизначеності, відновлення боргової стійкості в перспективі як за базовим, так і за песимістичним сценаріями.

Програма спрямована на просування реформ і зміцнення інституцій для стимулювання сталого довгострокового економічного зростання на тлі післявоєнної відбудови та набуття Україною членства в ЄС.

У квітні Україна отримала перший транш на $2,7 млрд. Загалом цього року очікуються три транші на $4,5 млрд.

23 травня місія МВФ розпочала роботу щодо першого перегляду програми розширеного фінансування EFF з Україною. 30 травня Україна та МВФ уклали угоду на рівні персоналу щодо перегляду чотирирічної програми співпраці. У червні уряд затвердив оновлені Лист про наміри та меморандум з МВФ про економічну та фінансову політику.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні