На головному пункті перетину українсько-угорського кордону 22 листопада утворилися довгі черги, після того, як вантажівки змінили маршрути через блокування пунктів пропуску польськими перевізниками, пише Reuters.
Ключові факти
- На пункті пропуску «Захонь-Чоп» в середу стояли довгі черги вантажівок, які чекали на в’їзд в Україну.
- Податкове та митне управління Угорщини повідомило, що влада посилює зусилля для пропуску більшої кількості вантажівок через кордон, але пропускна здатність мосту через Тису та пункту пропуску обмежує їхні можливості.
Контекст
6 листопада перевізники з Польщі розпочали страйк на кордоні з Україною, заблокувавши три пункти пропуску для проїзду вантажного транспорту: «Корчова – Краковець», «Гребенне – Рава-Руська» та «Дорогуськ – Ягодин».
15 листопада протестувальники вкотре відмовилися приймати пропозицію після переговорів.
Члени Міжнародного союзу автомобільного транспорту з Угорщини, Польщі, Словаччини, Чехії та Литви обіцяли надіслати спільного листа голові Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн із закликом переглянути угоду, яка передбачає лібералізацію дорожнього руху з Україною.
21 листопада перевізники зі Словаччини заблокували рух вантажівок у напрямку одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною. Проте вранці 22 листопада рух було відновлено.
На ранок 22 листопада на українсько-польському кордоні в напрямку трьох пунктів пропуску – «Ягодин – Дорогуськ», «Краковець – Корчова», «Рава-Руська – Гребенне» стояли приблизно 2700 вантажних транспортних засобів, повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.
Що означає перекриття трьох найбільших пунктів пропуску з Польщею для української економіки та чи можливо знайти компроміси з польськими мітингарями – читайте в редакційному матеріалі Forbes.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.