Перевізники Словаччини почали блокувати рух вантажівок через пункт пропуску «Вишнє Німецьке» в бік українського кордону. Про це йдеться у повідомленні Держприкордонслужби.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- За інформацією прикордонної поліції Словацької Республіки, сьогодні з 13:30 розпочалося блокування руху для вантажного автотранспорту, що рухається у напрямку словацького пункту пропуску «Вишнє Німецьке», суміжному з українським пунктом пропуску «Ужгород».
- Його ініціювала Спілка перевізників Словаччини. Про терміни блокування не повідомляється.
- Нині на території Словаччини перед пунктом пропуску «Вишнє Німецьке» в напрямку України перебуває близько 300 вантажівок. Пропуск автомобілів та автобусів здійснюється в штатному режимі, йдеться у повідомленні відомства.
Контекст
16 листопада словацькі перевізники провели 30-хвилинний страйк у пункті пропуску «Ужгород». Спілка автомобільних перевізників Словаччини пригрозила заблокувати українським перевізникам перетин кордону зі словацького боку, якщо Єврокомісія не поверне видачу комерційних дозволів на перевезення в межах ЄС.
З 6 листопада польські перевізники розпочали страйки на кордоні з Україною, заблокувавши три пункти пропуску для проїзду вантажного транспорту: «Корчова – Краковець», «Гребенне – Рава-Руська» та «Дорогуськ – Ягодин».
15 листопада протестувальники вкотре відмовилися приймати пропозицію після тристоронніх переговорів.
У Брюсселі не виключають, що Єврокомісія може застосувати проти Польщі «каральну процедуру», якщо польська влада не розвʼяже питання блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною.
Члени Міжнародного союзу автомобільного транспорту з Угорщини, Польщі, Словаччини, Чехії та Литви обіцяли надіслати спільного листа голові Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн із закликом переглянути угоду, яка передбачає лібералізацію дорожнього руху з Україною.
Що означає перекриття трьох найбільших пунктів пропуску з Польщею для української економіки та чи можливо знайти компроміси з польськими мітингарями – читайте в редакційному матеріалі Forbes.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.