НАБУ розшукує власника низки юридичних компаній Андрія Добенка, слідство вважає його організатором злочинної групи, викритої на махінаціях з арештованим майном, переданим в управління АРМА, повідомляє бюро. Завдана шкода в чотирьох епізодах корупційної схеми оцінюється у 485 млн грн.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Днями НАБУ і САП здобули докази того, що викрита минулого року розтрата майна, переданого АРМА, здійснена організованою злочинною групою (ОЗГ) у складі чотирьох осіб. 29 грудня її організатору, власнику низки юридичних компаній, повідомили про підозру, а також ще одному учаснику – генеральному директору ДП «СЕТАМ» (2016–2020 рр.), наразі – посадовцю Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України.
- Ще двом учасникам групи – голові АРМА (2016–2019 рр.) та начальнику управління менеджменту активів центрального апарату АРМА (2018–2020 рр.) – повідомили про підозру у махінаціях з арештованим майном АРМА раніше. Також 29 грудня про підозру повідомили директору приватної компанії, підконтрольній Довбенку.
- Таким чином, загальна кількість встановлених учасників як самої групи, так і залучених до вчинення певних злочинів, становить 11 осіб.
- Слідство встановило, що організатор схеми упродовж 2017–2018 років запропонував голові АРМА корупційну схему з реалізації арештованого майна. У НАБУ кажуть, що Довбенко «впродовж кількох років мав опосередкований вплив на формування та реалізацію державної правової політики Міністерства юстиції України, саме АРМА, ДП «Сетам», і був добре обізнаний зі специфікою цього напрямку діяльності Агентства».
- «Він розробив план, який передбачав установлення контролю за всіма етапами: від моменту передачі речових доказів АРМА до їхнього продажу по заниженій вартості на підконтрольному торгівельному майданчику підконтрольним компаніям», – повідомили у НАБУ.
- За даними слідства, впродовж 2019 року учасники групи щонайменше чотири рази успішно реалізували корупційну схему з продажу арештованого майна за заниженою вартістю. За попередніми оцінками, завдана шкода в цих чотирьох епізодах становила 426 млн грн. Однак експертиза уточнила її розмір, і наразі це становить 485 млн грн.
Контекст
В 2019 році в журналістських розслідуваннях Bihus Info Довбенка називали «смотрящім» за Мінʼюстом. Увагу на нього звернули після його весілля в Сен-Тропе, яке відвідав тодішній голова Офісу президента Андрій Богдан.
Згодом Довбенко повідомив НВ, що жодних робочих відносин із Богданом у нього немає, а інформацію, що публікувалася журналістами-розслідувачами, про вплив на Міністерство юстиції України назвав «повним абсурдом».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.