Через нещодавно відкритий газопровід Baltic Pipe можна постачати газ і до України, НАК «Нафтогаз Україна» має про це попередні домовленості. Йдеться про обʼєм в 1 млрд куб. м, повідомив голова правління НАК Юрій Вітренко в інтервʼю агентству «Інтерфакс-Україна».
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- «Ми можемо зараз отримувати газ через цю трубу, і ми маємо попередні домовленості з постачальниками такого газу і є навіть вільна потужність у трубі, яку, так би мовити, неформально залишили саме для «Нафтогазу», для України», – сказав Вітренко
- При цьому він зазначив, що наразі компанія не має необхідних коштів для імпорту газу через Baltic Pipe за поточними цінами. «Але проблема в тому, що 1 млрд куб. м, який ми могли б купити через цю трубу для споживання майбутньої зими, коштує $2 млрд за поточними цінами. Й «Нафтогаз» зараз не має таких грошей, щоб купити цей газ», – пояснив голова НАК.
- Вітренко підтвердив, що створюваний для імпорту газу спецфонд, який мав наповнюватися, зокрема, міжнародними донорами, поки що порожній.
- «Далі все залежить від того, наскільки результативною буде місія МВФ, і, можливо, буде важлива донорська конференція з німцями вже наприкінці жовтня. Після цього можна буде сказати, наскільки великі шанси (наповнення фонду)», – сказав Вітренко.
- Водночас він наголосив на важливості відкриття Baltic Pipe для України, додавши: «це добре, що зʼявився такий додатковий варіант отримувати точно не російський газ для України, й ми ним скористаємося, коли буде можливість».
Контекст
Наприкінці вересня у Гданську відкрили газопровід Baltic Pipe потужністю 10 млрд кубометрів на рік із Норвегії до Польщі. Премʼєр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що газопровід закінчить «еру домінування Росії в газовій сфері». Газопровід Baltic Pipe має створити новий маршрут постачання природного газу з Норвегії на ринки Данії та Польщі, а також кінцевим споживачам у сусідніх країнах.
Інвесторами виступають данська Energinetn та польська Gaz-System. За словами Моравецького, Baltic Pipe є повною протилежністю «Північним потокам».
Міністр енергетики України Герман Галущенко вважає, що відкриття газопроводу Baltic Pipe надає Україні додаткових можливостей, зокрема «підвищити надійність газопостачання».
Він додав, що польська та норвезька компанії вже підписали 10-річний контракт на постачання до Польщі 2,4 млрд кубометрів газу на рік.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.