Категорія
Новини
Дата

Інвестори підтримали реструктуризацію єврооблігацій «Нафтогазу» – Чернишов

Більшість інвесторів підтримали реструктуризацію єврооблігацій «Нафтогазу» з погашенням у 2022-му та 2026 роках, повідомляється на сайті держкомпанії з посиланням на слова голови НАК Олексія Чернишова.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • 28 липня завершилося голосування на підтримку реструктуризації єврооблігацій «Нафтогазу» із термінами погашення у 2022-2026 роках, повідомив Чернишов.
  • «Переконлива кількість інвесторів підтримала пропозиції, над якими ми працювали разом понад пів року. Це питання було для мене одним із пріоритетних із перших днів на посаді очільника Нафтогазу», – додав він.
  • За слова очільника «Нафтогазу», реструктуризація євробондів дозволить покращити стан ліквідності групи компаній та вивести на новий рівень співпрацю з міжнародними партнерами.
  • «Фактичний вихід з дефолту відбудеться після завершення всіх технічних процедур та проведення розрахунків», – додав Чернишов.

Контекст

У липні минулого року уряд пішов на дефолт за єврооблігаціями НАК «Нафтогаз України». Перебування у стані дефолту ускладнює залучення коштів. Одним із перших рішень Чернишова на посаді було укладання угоди з компанією Lazard, яка допомагає в реструктуризації двох випусків єврооблігацій. Йдеться про випуск на $350 млн 2022-го і $500 млн 2026-го. Щодо випуску 2024-го вже є домовленість про реструктуризацію. 

Раніше Чернишов в інтервʼю Forbes заявив, що «Нафтогаз» планує на початку 2023-го реструктуризувати борг.

У лютому «Нафтогаз» запропонував власникам єврооблігацій із погашенням у 2022-му та 2026-му роках обговорити дещо кращі умови реструктуризації

«Нафтогаз» був готовий орієнтовно 15 квітня заплатити прострочений 19 липня 2022 року купон за євробондами-2022 і нараховані на нього відсотки, а за євробондами-2026 виплатити комісію 0,5% за обмін і погасити основну суму в листопаді-2027 та листопаді-2028, а не як раніше 100% у листопаді-2028, йдеться у повідомленні компанії. 

У березні «Нафтогаз України» запропонував тримачам єврооблігацій 2022-го та 2026 року «робочий сценарій розвʼязання ситуації з цінними паперами».

Наприкінці травня цього року Чернишов повідомив, що «Нафтогаз» досяг домовленостей з інвесторами щодо шляхів реструктуризації єврооблігацій із термінами погашення в липні 2022 року та в листопаді 2026 року.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні