НАК «Нафтогаз України» запропонував тримачам єврооблігацій 2022 та 2026 року робочий сценарій розв'язання ситуації з цінними паперами. Пропозиції були озвучені під час онлайн-зустрічі з інвесторами 10 березня, йдеться у пресрелізі «Нафтогазу».
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Наразі «Нафтогаз» спільно з фінансовим радником Lazard Frères SAS опрацьовує зворотній зв’язок тримачів єврооблігацій для підготовки вже формальної пропозиції з реструктуризації, зазначили у пресслужбі компанії.
- На формування робочого сценарію вплинули два важливих фактори, заявили в «Нафтогазі». Йдеться про позицію власників єврооблігацій, наскільки це дозволяє ситуація та обмеження, накладені українським урядом у зв’язку з війною, та пов’язані з нею руйнування інфраструктури групи компаній.
- «Стратегічна мета «Нафтогазу» – відновлення довіри партнерів компанії. Наразі чекаємо на зворотній зв’язок тримачів єврооблігацій. Упевнений, скоро знайдемо рішення, яке підійде і нашій країні, і бондхолдерам», – зазначив голова правління «Нафтогазу» Олексій Чернишов.
Контекст
У липні минулого року уряд пішов на дефолт за єврооблігаціями НАК «Нафтогаз України».
Компанія досі в стані дефолту, що ускладнює залучення коштів. Одним із перших рішень Чернишова на посаді було укладання угоди з компанією Lazard, яка допомагає в реструктуризації двох випусків єврооблігацій. Це випуск на $350 млн 2022-го і $500 млн 2026-го. Щодо випуску 2024-го вже є домовленість про реструктуризацію.
Раніше Чернишов в інтервʼю Forbes заявив, що «Нафтогаз» планує на початку 2023-го реструктуризувати борг.
У лютому Bloomberg повідомив, що група кредиторів «Нафтогазу» відхилила його останню пропозицію щодо реструктуризації боргу за євробондами на загальну суму $835 млн.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.