Категорія
Новини
Дата

«Нафтогаз» залучив €200 млн від ЄБРР для закупівлі газу

НАК «Нафтогаз України» залучила €200 млн від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) для зміцнення енергетичної безпеки України. Про це йдеться у повідомленні пресслужби групи «Нафтогаз». В ЄБРР зазначили, що кошти спрямують на закупівлю газу.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Угоду підписали голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов та керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне 22 листопада.
  • Чернишов назвав угоду «важливим кроком» для зміцнення енергетичної стійкості України в умовах війни. 
  • Кредитна угода набуде чинності після оформлення державної гарантії.
  • Доповнено. У пресрелізі ЄБРР уточнюється, що підписана угода допоможе «Нафтогазу» створити стратегічні запаси газу для проходження опалювального сезону. 
  • Усі інвестиції ЄБРР в Україну передбачають розподіл ризиків з донорами та партнерами, у цьому випадку з Норвегією та Нідерландами, йдеться у повідомленні.

Контекст

«Нафтогаз» у січні-червні 2023-го отримав 6,6 млрд грн чистого прибутку проти 57,2 млрд грн збитків торік. За шість місяців 2023 року дохід групи збільшився на 11,5%, до 124,8 млрд грн, свідчить звітність компанії.

Досягнуті результати дали змогу виконати вимоги за єврооблігаціями та іншими кредитними угодами, заявляли в «Нафтогазі».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні