Категорія
Новини
Дата

Кредитори не погодилися на нові пропозиції з реструктуризації боргу «Нафтогазу» – Bloomberg

Кредитори не погоджуються з останньою пропозицією щодо реструктуризації боргу НАК «Нафтогаз України», пише Bloomberg з посиланням на джерела. Раніше вони відхилили попередні плани відстрочити виплату основної суми та відсотків за боргом $835 млн, за яким НАК допустила дефолт.

Ключові факти

  • Група кредиторів, яких консультує Cleary Gottlieb Steen & Hamilton LLP, не погоджується з пропозицією «Нафтогазу», оскільки вважає, що компанія має змогу провести виплати.
  • Ця група достатньо впливова, щоб перешкодити «Нафтогазу» отримати підтримку 75% кредиторів, необхідну для схвалення реструктуризації, наголосив співрозмовник агентства.
  • Кредитори висунули власний план, який враховує фінансовий стан «Нафтогазу», а також законні побоювання щодо необхідності НАК повністю підтримувати економіку України та її критичну інфраструктуру.
  • Наразі про початок процесу прискорення виплат або арешт активів не йдеться.
  • Водночас «Нафтогаз» звернувся за розʼясненням до Lazard Frères SAS, яку найняв для допомоги з реструктуризацією боргу. 

Контекст

У липні минулого року уряд пішов на дефолт за єврооблігаціями НАК «Нафтогаз України».

Компанія досі у стані дефолту, що ускладнює залучення коштів. Одним із перших рішень Олексія Чернишова на посаді було укладання угоди з компанією Lazard, яка допомагає в реструктуризації двох випусків єврооблігацій. Це випуски на $350 млн 2022-го і $500 млн 2026-го. Щодо випуску 2024-го вже є домовленість про реструктуризацію. 

Раніше Чернишов в інтервʼю Forbes заявив, що «Нафтогаз» планує на початку 2023-го реструктуризувати борг.

Минулого тижня «Нафтогаз» запропонував власникам єврооблігацій із погашенням у 2022 та 2026 роках обговорити дещо кращі умови реструктуризації

«Нафтогаз» готовий орієнтовно 15 квітня заплатити прострочений 19 липня 2022 року купон за євробондами-2022 і нараховані на нього відсотки, а за євробондами-2026 виплатити комісію 0,5% за обмін і погасити основну суму в листопаді-2027 та листопаді-2028, а не як раніше 100% у листопаді-2028, йдеться у повідомленні компанії. 

Пропонується також внести поправку в ковенант за боргом до кінця періоду відстрочки виплати відсотків, щоб додати такі винятки: нове необмежене середньострокове та довгострокове фінансування, нові залучені/гарантовані боргові зобовʼязання від МФО і нові суверенні борги від суверена чи держбанків.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні