Категорія
Новини
Дата

Naspers продав найдорожчий у РФ сервіс оголошень Avito російському мільярдеру. Його найбільший актив в Україні – OLX

Найбільший у Росії сервіс оголошень Avito не дістався ні VK, ні Володимиру Потаніну: покупцем 100% акцій Avito стане ексгендиректор «Мегафона», підприємець Іван Таврін, пише The Bell.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • «Кісмет капітал груп» Тавріна вже підписав із власником Avito, південноафриканським інвестхолдингом Naspers, угоду та дістав її схвалення від російського уряду й ФАС.
  • Власник Avito підтвердив інформацію The Bell про продаж сервісу оголошень холдингу Івана Тавріна.
  • Сума угоди становитиме 151 млрд рублів (понад $2,3 млрд), йдеться в релізі нідерландської Prosus (через неї Naspers володіє Avito).

Контекст

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у березні 2022 року акціонери компанії Prosus відмовилися залишати російський ринок та продовжили працювати. Тоді представництво OLX в Україні повідомило, що «не має впливу на будь-яку діяльність бізнесу в інших країнах та прийняття рішень», а «обмежується локальною роботою, націленою насамперед на українців».

25 березня OLX оголосив про відділення російського бізнесу оголошень Avito від OLX Group. Після завершення операційного розділення Prosus вирішив вийти з російського бізнесу. 

Avito було виставлено на продаж з весни: у травні про це оголосила нідерландська інвесткомпанія Prosus. Претендентів на Avito було півтора десятка. Серед них – VK та російський олігарх Потанін. Але холдинг Тавріна запропонував найвищу ціну – понад 100 млрд рублів, кажуть джерела The Bell. 

А ще для Naspers Таврін був зрозумілим інвестором: у 2010-му він входив до ради директорів Mail.Ru Group, великим пакетом акцій якої володів і Naspers.

Avito – не тільки найбільший сервіс оголошень, а й справжня cash-машина: це одна з найприбутковіших компаній рунету, зазначає видання.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні