Категорія
Новини
Дата

Власник OLX продає найбільший російський сайт оголошень Avito

1 хв читання

З Росії йде головний акціонер інтернет-майданчика Avito – голландська група Prosus. Компанія шукає покупця для свого російського бізнесу. Про це вона повідомила на своєму сайті.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • «25 березня 2022 року ми оголосили про відокремлення російського бізнесу оголошень Avito від нашої OLX Group. Після завершення операційного розділення Prosus вирішив вийти з російського бізнесу. Ми розпочали пошук покупця для наших акцій в Avito», – заявила компанія.
  • Наприкінці березня Avito повідомляла, що відокремлюється від OLX Group (належить Prosus) та продовжить працювати як самостійний російський бізнес у периметрі групи Prosus. Зокрема, повідомлялося, що компанію продовжить очолювати Володимир Правдивий із чинною командою топменеджерів.

Контекст

У Росії основною юридичною особою Avito є ТОВ «Кех Екоммерц», яке на 99% належить голландській OLX Global B.V. Останній раз туди проінвестували $1,6 млрд у 2019 році, пише TechCrunch.

Avito працює в Росії 15 років. Кількість активних оголошень на Avito перевищує 90 млн, а щоденна аудиторія платформи – 22 млн осіб. Станом на початок 2022 року Avito оцінювали у понад $6,2 млрд, підраховував Forbes Russia. 

У березні сервіс Avito публікував вакансії для російських військових у прифронтових регіонах України, а також Маріуполі та Чернігові. Український сервіс OLX зазначав, що не має впливу на будь-яку діяльність бізнесу компанії-власника. «Декілька днів тому акціонери компанії Prosus висловились щодо свого рішення залишити активи Avito і продовжувати працювати на локальному російському ринку», – заявляла компанія.

Інвестиційна компанія Prosus NV зареєстрована в Нідерландах. Вона є підрозділом південноафриканського медіахолдингу Naspers. В Україні діяльність компанії представлена сайтом оголошень OLX. За три квартали 2021 року виторг OLX в Україні становив понад 1,1 млрд грн, повідомляє SPARK-Interfax. Річний товарообіг при цьому складає понад $1 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні