Енергохолдинг ДТЕК втратив майже 40% потужностей через обстріли і потребує 8,5 млрд грн на ремонти. Про це розповів в інтерв'ю Forbes генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
Ключові факти
- Торік ДТЕК заходив у зиму з потужністю 6000 МВт, вийшов із 3700 МВт. Компанія має детальний план, як у наступну зиму зайти з потужністю 4800 МВт. «Минулої зими нас рятувала наявність власних запасів обладнання, – каже Тімченко. – Цієї зими легше не буде».
- ДТЕК попередньо домовилась з владою про кредит на 5 млрд грн за програмою 5-7-9, каже Тімченко. «В лютому я отримав чітку згоду, що ми отримаємо ці кошти, – каже Тімченко. – На липень ми поки не отримали жодної копійки».
- Міжнародні фінансові організації не фінансують вугільні станції, тому не можуть напряму дати кошти на відновлення блоків чи трансформаторів на ТЕС, каже він.
- ДТЕК намагається сформувати запас обладнання, каже СЕО групи компаній. ДТЕК замовляє трансформатори у виробників та за можливості виготовляє власне. Також компанія виводить з консервації енергоблоки та ремонтує те, що можливо відремонтувати.
- «Ми зробимо все можливе, щоб підготуватись до цієї зими. Це наш головний пріоритет», – сказав Тімченко. Якщо не дадуть кредит – ДТЕК скоротить інвестиції у видобуток вугілля, додав він.
Контекст
Минулого року у звіті ООН було зафіксоване знищення 90% українських потужностей вітрової енергетики через російське вторгнення. У тимчасовій окупації з 24 лютого опинилася третина українських електростанцій.
З 24 лютого Росія нанесла 10 000 ударів по активах ДТЕК та знищила 40% генеруючих потужностей компанії, каже Тімченко.
Наступного опалювального сезону Росія найімовірніше продовжить атаки на енергетичний сектор, включно з газовою інфраструктурою, сказав міністр енергетики Герман Галущенко сказав під час зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.