Категорія
Новини
Дата

Найбільший лізингодавець хоче стягнути з РФ $3,5 млрд через втрату літаків

Найбільший у світі лізингодавець повітряних суден AerCap подала страхову претензію на $3,5 млрд, щоб покрити втрату своїх літаків і двигунів у Росії, повідомляє Financial Times. Це перша спроба страховиків почати стягувати великі збитки з РФ.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • AerCap сподівається повернути частину своїх активів у першому кварталі. Під загрозою знаходиться близько $3,5 млрд.
  • Компанії вдалося повернути 22 із 135 літаків і три з 14 двигунів на російських авіасуднах до початку війни.
  • AerCap націлена досягнути задоволення всіх своїх претензій за страховими полісами. За словами фінансоого директора Пітера Юхаса, страхові претензії лізингодавців щодо Росії будуть «оскаржені, враховуючи великі суми [на кону] у галузі».
  • Компанія також вдаватиметься до «інших доступних засобів правового захисту».

Контекст

Через санкції світу проти Росії, у країні застрягли понад 500 літаків приблизною вартістю $10 млрд. Це може спричинити рекордні збитки для авіаційних страховиків та лізингодавців. Оцінки варіюються від $5 млрд до $10 млрд.

Світові страхові компанії також готуються до масштабних виплат через війну в Україні. Найбільше постраждають страхувальники літаків через призупинення польотів літаків РФ. За найгіршого сценарію, за якого літаки не можна буде повернути, втрати глобального страхового ринку становитимуть близько $5 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні