Виробництво напівпровідників у Китаї скоротилося на 4,2% за перший квартал 2022 року через локдаун у місті Шанхаї – ключовому центрі виробництва чипів. Це був найгірший квартальний показник із 2019 року, коли виробництво мікросхем у країні впало на 8,7%. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на Національне бюро статистики Китаю.
Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.
Ключові факти
- Через спалах коронавірусу місцева влада ввела контроль дорожнього руху. У найбільших в країні виробників мікросхем Semiconductor Manufacturing International Corp. і Hua Hong Semiconductor виникли проблеми з постачанням необхідних компонентів для вироблення мікросхем.
- Найбільше падіння виробництва було в березні – 5,1%.
- Технологічні заводи по всій країні будуть змушені припинити виробництво після травня, якщо постачальники в Шанхаї залишаться закритими, написав виконавчий директор Huawei Technologies Co. Річард Ю у пості WeChat минулого тижня.
- Міністерство промисловості та інформаційних технологій направило чиновників, щоб допомогти компаніям із виробництва чипів у Шанхаї відновити виробництво, попри поширення COVID-19 у найбільшому місті Китаю.
Контекст
Влада Китаю запровадила жорсткий локдаун 13 березня 2022 року через різкий стрибок захворюваності на COVID-19. За даними агентства AFP, 13 березня в Китаї було зареєстровано найбільшу кількість заражень коронавірусом з початку пандемії. У 19 регіонах країни за добу було інфіковано 3100 людей.
У мегаполісі Шанхай, де проживає близько 26 млн людей, запровадили жорсткі обмеження. Було закрито більшість підприємств, ринків та магазинів, людям заборонили виходити з дому. У місті через брак курʼєрів виникла проблема з доставкою продовольства та товарів першої необхідності мешканцям.
Низка керівників китайських автомобільних і апаратних компаній висловили занепокоєння з приводу перебоїв у ланцюжках поставок минулого тижня, оскільки все більше регіонів оголосили про суворіші заходи профілактики після повідомлень про місцеві випадки COVID-19. Серед них технологічний центр виробництва в Куньшані та Чженчжоу.
Локдаун у Шанхаї поставив під загрозу виробництво Apple, оскільки карантин призводить до затримок постачання. Роботу заводів трьох ключових постачальників компанії в Шанхаї – Pegatron, Quanta та Compal – було припинено через карантин, який запровадили після нового спалаху коронавірусу в місті.
«Apple може розглянути перенаправлення замовлень з Pegatron на Foxconn, але ми очікуємо, що обсяг може бути обмеженим через логічну проблему і складність із налаштуванням обладнання», – сказав старший аналітик Isaiah Research Едді Хан. За його словами, за найгіршого сценарію, якщо карантин триватиме понад два місяці й Apple не перенесе виробництво, Pegatron може не випустити 6–10 млн iPhone.
Китай заявив, що склав «білий» список із 666 компаній, у яких пріоритетом є відновлення або продовження діяльності в Шанхаї. Сюди входять Tesla, Volkswagen і її китайський партнер SAIC Motor, а також напівпровідникові та медичні фірми, згідно з копією списку, яку бачив Reuters.
Протягом багатьох років Пекін розглядав домашню індустрію чипів як стратегічну галузь і ключовий компонент своєї гонки за технологічною перевагою. За даними Китайської асоціації напівпровідникової промисловості, у 2021 році виробництво чипів зростало двозначним числом протягом багатьох років на тлі торгової війни зі Сполученими Штатами, хоча Китай все ще імпортував чипи на суму понад $432 млрд у 2021 році.
Слабкий попит у секторі споживчої електроніки також є поганою ознакою для деяких китайських виробників мікросхем. За словами Марка Лю, голови Taiwan Semiconductor Manufacturing Co, попит на смартфони, комп’ютери та телевізори постраждав через карантинні заходи Китаю.