Категорія
Новини
Дата

НАЗК уперше виключило з кандидатів на санкції росіянина, який звільнився з посади та публічно засудив режим Путіна

Національне агентство з питань запобігання корупції України (НАЗК) вперше виключило російського бізнесмена зі списку кандидатів на санкції. Ця особа засудила путінський режим та звільнилася з посади члена правління однієї з найбільших державних компаній РФ, ідеться в повідомленні НАЗК.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Особа, яка раніше була ідентифікована НАЗК як кандидат на санкції та її прізвище опубліковано на вебсайті «Війна&санкції», звернулась до НАЗК із проханням виключити її зі списку. Перед цим бізнесмен засудив путінський режим та звільнився з посади члена правління однієї з найбільших держкомпаній РФ.
  • Прізвище росіянина в НАЗК не називають. Але повідомили, що компанія входить до десятки найбільших за виручкою в сфері енергетики. Вона сплачує величезні суми податків до російського бюджету, чим фактично фінансує тероризм, зазначили в агентстві.
  • Інші 16 000 кандидатів, які ще мають шанс не потрапити під міжнародні санкції, можуть знайти себе в списку на вебсайті «Війна&санкції», кажуть в НАЗК.
  • Частина «кандидатів» уже опинилась під міжнародними санкціями. Серед них низка керівників державної компанії «Ростех»: член правління та заступник гендиректора Ігор Зав’ялов, заступник гендиректора Максим Виборних та директор із внутрішнього аудиту Наталія Смирнова.
  • Названі особи вже потрапили до санкційного списку США. Якби вони заздалегідь звільнилися зі своїх посад, то мали б шанс уникнути санкцій та арешту активів, наголосили в НАЗК.

Контекст

Для того щоб не потрапити під міжнародні санкції, визначений НАЗК кандидат має публічно засудити російський режим, звільнитися зі своєї посади в держорганах чи компанії або ж виконати іншу дію, яку передбачено для відповідної категорії.

Мета забезпечення таких звільнень та засуджень режиму – послабити здатність РФ вести війну, пояснюють у НАЗК. Такий механізм визначено групою Єрмака–Макфола щодо санкцій у Дорожній карті індивідуальних санкцій.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні