Категорія
Новини
Дата

НБУ вимагає від польського Getin Holding продати Ідея Банк протягом пів року

Польський Getin Holding має пів року на продаж 100% частки в статутному капіталі Ідея Банку (Львів). Про це йдеться у повідомленні холдингу на Варшавській фондовій біржі, пише «Інтерфакс-Україна».

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Getin Holding 2 травня отримав рішення Комітету з питань нагляду та регулювання банківської діяльності, оверсайт-нагляду за платіжними системами НБУ від 29 квітня цього року з вимогою відчуження Getin Holding 323 072 875 акцій Ідея Банку, йдеться у повідомленні.
  • Аналогічну вимогу висунуто щодо основного власника Getin Holding Лешека Чарнецького, від якого НБУ зажадав упродовж пів року продати Getin Holding 145 318 179 акцій, або 44,98% Ідея Банку, запропонувавши як альтернативу продати частку Чарнецького в Getin Holding або LC Corp BV, що належить йому і яка володіє 34,17% в Getin Holding.
  • НБУ встановив термін на виконання цих вимог – шість місяців із дня набуття чинності постановою 29 квітня.
  • Правління емітента наразі аналізує правові наслідки рішення та оптимальні дії для захисту інвестицій в IBU відповідно до чинного законодавства, зазначає Getin Holding.

Контекст

Ідея Банк – один із найстаріших на українському ринку. Банк був зареєстрований у серпні 1989 року як банк розвитку лісової та деревообробної промисловості Прикарпатлісбанк. У червні 2007-го банк купила польська фінансова група Getin Holding S.A.

Згідно з даними НБУ, станом на початок березня 2024 року Ідея Банк за розміром активів посідав 26-те місце (11,01 млрд грн) серед 63 банків, що діяли в країні. Його чистий прибуток за 2023 рік становив 509,9 млн грн.

У грудні 2019 року польський холдинг підписав угоду з Dragon Capital. Ціна купівлі мала становити близько 1,4 млрд грн. У червні 2020 року сторони повідомили, що угода не відбудеться.

2020-го власник польського Idea Bank Лешек Чарнецкі став фігурантом розслідування польських правоохоронців, сам банк через борги передали одному з найбільших банків Польщі Pekao S.A. Як тоді пояснювали Forbes у Getin Holding, український Ідея Банк у складі холдингу був відокремлений від Idea Bank Poland, тому розслідування не вплинуло на активи в Україні.

У лютому 2022 року через початок повномасштабного вторгнення Getin Holding проінформував у повідомленні на Варшавській біржі про зрив продажу «Ідея Банку» ПУМБ Рината Ахметова.

У березні минулого року НБУ визнав небездоганною ділову репутацію і самого польського холдингу, і його основного власника Чарнецького. 

Нацбанк тимчасово позбавив Getin Holding права голосу щодо 100% акцій Ідея Банку і встановив для холдингу і Чарнецького річний термін для усунення порушення, а через рік відмовився повернути холдингу право голосу. Крім того, НБУ погодив довірчим управителем Ідея Банку президента Польсько-української господарської палати Яцека Пєхоту.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні