Інформація про ПУМБ

Виторг: 11,3 млрд, Фінанси

ПУМБ /Freepik
13 місце
50 найкращих роботодавців

Профайл

Кількість працівників
8500
Керівник HR
Тетяна Костюченко
Чиста середньомісячна винагорода (2020)
20 132 грн
СЕО
Сергій Черненко
Оцінка мобільного застосунку
4,6
Ставка за річним депозитом
100 000 грн: 8,5%
Показник work-life balance
89%

50 найкращих роботодавців 2021

Big Data – основний спосіб виміру емоційного стану працівників банку Ріната Ахметова. Інформацію компанія отримує за допомогою ігрових опитувань, у яких співробітник характеризує свій стан, обираючи один із запропонованих смайликів. Компанія оплачує послуги психолога, а брак живого спілкування поповнюється на корпоративних тімбілд‑зустрічах та спортивних заходах.

Віддалена робота дала нові можливості для кар’єрного зростання (у київському центрі agile‑трансформації працюють робітники з інших регіонів) і дозволяє балансувати між роботою та особистим життям. Співробітник ІТ‑підрозділу ПУМБ три місяці працював, подорожуючи Європою. Проблему дефіциту на ринку кваліфікованих IT та аналітичних фахівців банк розв’язує, переманюючи кадри вищою зарплатою та вирощуючи їх самостійно – у ПУМБ є внутрішні школи SQL та Lean.

У 2021‑му, дотримуючись agile-підходу, ПУМБ запустив у роздробі чотири проєктні команди для розробки продуктів. Визначити цінність співробітника у такій команді допомагає «оцінка 360 градусів» за участю керівників, підлеглих та колег.

15 найкомфортніших банків України

ПУМБ – лідер рейтингу в номінації «Зручність». «Наша головна перевага – якість продуктів і сервісів, мікс «фізики» і «цифри», – говорить заступник СЕО банку Себастіан Рубай.

На відміну від більшості конкурентів, ПУМБ продовжує відкривати відділення, щоб уникнути погіршення сервісу через черги. За рік банк відкрив 11 нових відділень (загалом – 236). У магазинах працює 750 точок Express POS.

Система мотивації співробітників відділень заточена на якість обслуговування. Але основна точка входу – мобільний додаток, через який клієнти контактують із банком в десятки разів більше, ніж через відділення. Софт банк розробляє самостійно, оновлення тестує в клієнтській лабораторії.

Ключові роздрібні продукти – кредитні картки і споживчі кредити на купівлю техніки та інших товарів. Роздрібних клієнтів банк знаходить завдяки корпоративним зарплатним проєктам та співпраці з ритейлерами. Ходовий продукт – «всеКАРТА» – є зручним для щоденних переказів, покупок і отримання готівки.

50 найкращих роботодавців 2020

У банку Ріната Ахметова працюють майже 8500 співробітників, з початком карантину більшість із них перейшли на дистанційний режим роботи. Повертатися до колишнього розпорядку банк не планує, ймовірно, працівники проводитимуть в офісі тільки половину часу, говорить HR-директор ПУМБ Тетяна Костюченко.

Офісний простір у банку планують змінити. Робочі місця переведуть у формат hot desking, коли за співробітником не закріплений конкретний вільний стіл, обладнають більше коворкінгових просторів, а також zoom-зони.

Через епідемію на додачу до медстрахування, що і раніше входило в соцпакет, фінустанова покриває витрати на тестування на COVID-19 і платить матдопомогу працівникам, що потрапили в лікарню. У ПУМБ приблизно 50 мотиваційних програм. Серед них і конкурс «Найкращий працівник року», переможця якого нагороджують поїздкою за кордон. Найкращі пумбовці їздили в Барселону, Рим, Гонконг. У 2019 банк інвестував в навчання персоналу 29 млн грн, в охорону праці та безпеку – 7,1 млн грн.

Поруч в рейтингу «50 найкращих роботодавців»
Metro Cash & Carry /Getty Images
Виторг 19,8 млрд грн
AB InBev EFES /Getty Images
Виторг 6,7 млрд грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд