Категорія
Новини
Дата

НБУ позбавив ліцензій власника найбільшої в Україні мережі обмінників

Національний банк України анулював ліцензії ТОВ «Фінод». Про це йдеться в повідомленні пресслужби НБУ. Цій компанії належить мережа з понад 400 пунктів обміну валюти. 

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Рішення про анулювання усіх ліцензій Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 21 серпня.
  • Підстава – ТОВ не усунуло виявлені порушення у своїй діяльності у встановлений строк. Про які порушення йдеться, у Нацбанку не уточнили.

Контекст

У лютому цього року НБУ оштрафував ТОВ «Фінод» на 2 млн грн за порушення порядку здійснення торгівлі іноземною валютою в готівковій формі. 

Тоді крім штрафу ТОВ отримало два письмових застереження за порушення умов та порядку торгівлі іноземною валютою.

Дані НБУ свідчать, що ТОВ «Фінод» володіє однією з найбільших мереж обмінників валюти в Україні. У компанії 432 обмінники – під час війни їхня кількість збільшилася на два. Її ключовий власник, одесит Олексій Штевнін (85%), має бізнес у сфері оптової торгівлі кавою, чаєм та прянощами.

НБУ позбавив ліцензій власника найбільшої в Україні мережі обмінників /Фото 1

За останні три місяці доходи небанківських обмінників валюти впали на 20-30%, каже заступник директора одного з найбільших гравців цього ринку фінкомпанії «Альфа-Інвест Груп» Володимир Січовий.

Значне укріплення готівкової гривні – лише одна з проблем. Минулоріч НБУ заборонив обмінникам використовувати традиційні вуличні табло з курсами, а Верховна Рада ухвалила закон, за яким індустрія повинна авансом сплачувати податок на прибуток.

Та головне – чи не вперше за останні пʼять років обмінники почали програвати конкуренцію банкам за роздрібних клієнтів. Більше про це читайте в редакційному матеріалі Forbes.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні