Категорія
Новини
Дата

Нобелівську премію з літератури присудили французькій письменниці Анні Ерно

Лауреаткою Нобелівської премії з літератури 2022 року стала французька письменниця Анні Ерно. Нагороду 82-річній авторці присудили «за сміливість і клінічну гостроту, з якою вона розкриває коріння, відчуженість і колективні обмеження особистої пам’яті»

⚡️Ми дуже хочемо, щоб наші читачі знали більше, створювали більше і заробляли більше. Тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом SMART до 19.05 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • У своїх автобіографічних роботах вона намагалась вийти за межі художньої літератури. Письменниця каже, що вона радше «етнолог самої себе», ніж авторка художніх творів.
  • Авторка послідовно та під різними кутами розглядає життя, якому притаманні великі відмінності в статях, мовах та соціальних статусах.
  • Ерно була однією з фавориток на отримання премії, пише The Guardian. Вона – одна з найвідоміших письменниць Франції. 

Контекст

Французька письменниця Анні Ерно народилася в 1940 році, виросла – в маленькому містечку Івето в Нормандії. Її батьки були дрібними підприємцями – володіли продуктовим магазином і кафе.

Дебютом Енні Ерно стала робота Les armoires vides (1974;  Cleaned Out, 1990), де вона почала дослідження свого норманського походження, а її четверта книга La place (1983; A Manʼs Place, 1992) стала літературним проривом. На 100 сторінках вона описала портрет свого батька та соціального середовища, яке його сформувало. 

Її найамбітніший проєкт Les années (2008; The Years, 2017) приніс авторці міжнародну славу та купу послідовників. Книгу назвали «першою колективною автобіографією». У Les années особиста і колективна памʼять злилися воєдино.

У 2021 році Нобелівський комітет присудив премію з літератури письменникові Абдулразаку Гурні, який останні 50 років описує долі біженців у прірві між культурами та континентами та досліджує постколоніалізм

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні