Категорія
Новини
Дата

Нобелівську премію з літератури присудили французькій письменниці Анні Ерно

Лауреаткою Нобелівської премії з літератури 2022 року стала французька письменниця Анні Ерно. Нагороду 82-річній авторці присудили «за сміливість і клінічну гостроту, з якою вона розкриває коріння, відчуженість і колективні обмеження особистої пам’яті»

Ключові факти

  • У своїх автобіографічних роботах вона намагалась вийти за межі художньої літератури. Письменниця каже, що вона радше «етнолог самої себе», ніж авторка художніх творів.
  • Авторка послідовно та під різними кутами розглядає життя, якому притаманні великі відмінності в статях, мовах та соціальних статусах.
  • Ерно була однією з фавориток на отримання премії, пише The Guardian. Вона – одна з найвідоміших письменниць Франції. 

Контекст

Французька письменниця Анні Ерно народилася в 1940 році, виросла – в маленькому містечку Івето в Нормандії. Її батьки були дрібними підприємцями – володіли продуктовим магазином і кафе.

Дебютом Енні Ерно стала робота Les armoires vides (1974;  Cleaned Out, 1990), де вона почала дослідження свого норманського походження, а її четверта книга La place (1983; A Manʼs Place, 1992) стала літературним проривом. На 100 сторінках вона описала портрет свого батька та соціального середовища, яке його сформувало. 

Її найамбітніший проєкт Les années (2008; The Years, 2017) приніс авторці міжнародну славу та купу послідовників. Книгу назвали «першою колективною автобіографією». У Les années особиста і колективна памʼять злилися воєдино.

У 2021 році Нобелівський комітет присудив премію з літератури письменникові Абдулразаку Гурні, який останні 50 років описує долі біженців у прірві між культурами та континентами та досліджує постколоніалізм

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні