Категорія
Новини
Дата

«Нова пошта» оцінює збитки через війну в 500 млн грн. Близько 20 відділень повністю знищені

Збитки поштового сервісу «Нова пошта», спричинені війною, становлять 500 млн грн. Про це в інтервʼю Forbes повідомив співвласник компанії Вʼячеслав Климов.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Обсяг доставок «Нової пошти» 26 лютого зменшився до 2% від довоєнного рівня.
  • Збитки станом на минулий тиждень оцінюються в 500 000 млн грн. «Повністю знищено термінал у Маріуполі, серйозні пошкодження терміналів у Чернігові та Миколаєві. Близько двох десятків знищених відділень – це те, що ми знаємо», – сказав Климов.
  • Працює понад 4500 відділень з 9300 у 2021 році, 8000 поштоматів із 13 000, у 6500 населених пунктах із видачею та курʼєрською доставкою. «Такий обсяг дає понад 50% довоєнного обсягу посилок. І щодня ми відновлюємо роботу 100–200 відділень», – розповів Климов.
  • У компанії працює 30 000 співробітників, 1500 перебувають у простої через неможливість ведення бізнесу в деяких містах. Зарплати співробітників збережені. «Топменеджмент відмовився за власною ініціативою від зарплати. І в березні ми «заморозили» мотиваційну частину, ці гроші виплатимо за підсумками квітня», – сказав Климов.
  • 1800 працівників мобілізували. За ними зберігаються їхні робочі місця, їм нараховується заробітна плата в повному обсязі. Також компанія втратила сімох співробітників: чотирьох мобілізованих військових і трьох цивільних.

Контекст

«Нова пошта» відновила роботу на деокупованій Київщині й відкрила відділення в Бучі, Ірпені, Макарові та Колонщині. До 15 травня компанія планує відкрити всю мережу відділень по Київській області. Минулого тижня компанія також відновила кур’єрську доставку в цьому регіоні.

До війни «Нова пошта» домінувала на ринку доставки. Виторг за 2021 рік зріс більш ніж на 20% порівняно з такою в 2020-му, яку НП завершила з доходом 16,9 млрд грн та чистим прибутком 991 млн грн. 2021 року українці відправили через «Нову пошту» 372 млн посилок (+14%) – у кілька разів більше, ніж через державну Укрпошту. Компанія збільшила бюджет розвитку в півтора раза, до 5 млрд грн, та планувала швидке масштабування.

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні