Країни «Великої сімки» домовляться про посилену імплементацію стелі цін на нафту, а також заходів проти нових енергетичних проектів РФ та експорту металів, пише Bloomberg з посиланням на комюніке.
Напередодні країни «Великої сімки» домовилися про кредит для України на $50 млрд під заставу російських активів. Очікується, що допомога почне надходити до кінця року.
Ключові факти
- «Ми продовжимо чинити суттєвий тиск на доходи Росії від енергетики та інших сировинних товарів», – йдеться у заяві, яка, як очікується, буде опублікована у пʼятницю.
- Ціновий ліміт «Великої сімки» на російську нафту та нафтопродукти забороняє західним судновласникам, страховикам і посередникам надавати судна й послуги для вантажів, ціна яких перевищує порогові значення.
- Москва змогла уникнути більшої частини наслідків, сформувавши флот танкерів, які працюють у юрисдикціях, що важко відстежуються.
- США, Велика Британія та ЄС нещодавно почали вводити санкції проти суден, які займаються цими постачаннями.
- «Велика сімка» вживе заходів, включаючи санкції, для боротьби з обходом Росією обмежень за допомогою свого тіньового флоту.
- Лідери «Великої сімки» також обіцяють зробити більше, щоб перешкоджати «розвитку майбутніх енергетичних проектів і порушити доступ до товарів та послуг, від яких залежать ці проекти», й продовжать скорочувати доходи Росії від металів.
- Також G7 закличе Китай припинити допомагати Росії. «Велика сімка» розширить сферу санкцій на компанії та банки, у тому числі в Китаї, які допомагають Росії обходити санкції на товари й технології, що використовуються у виробництві зброї.
Контекст
У центрі уваги саміту «Великої сімки» була війна Росії проти України, при цьому група погодила план надання Україні кредиту на суму $50 млрд на рахунок використання прибутку від заморожених російських активів.
В Італії до «Великої сімки» приєдналися лідери Аргентини, Бразилії, Туреччини, Обʼєднаних Арабських Еміратів та України.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.