Поштово-логістичний оператор «Нова пошта» інвестував $13 млн в енергетичне обладнання, щоб уникнути відключень електрики. В планах – побудувати десять газових установок. Але після війни НП планує продати свій енергетичний бізнес «Нова енерджі». Про це розповів співзасновник НП Володимир Поперешнюк на форумі «Енергія бізнесу» від Forbes.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Деталі
- «Енергетика – це не наш бізнес, – каже Поперешнюк. – Ми б залюбки цим не займались, але життя змусило».
- НП придбала близько 4000 генераторів, щоб забезпечити відділення та логістику електрикою на час відключень світла. Обсяг інвестицій – $13 млн, з яких $10 млн – кредитні кошти. «Сьогодні я блекаутів не боюсь», – каже він.
- У планах компанії – побудувати пʼять газових установок до кінця цього року та пʼять – у наступному. У подальшому енергетична компанія «Нова енерджі» планує продавати електрику іншим споживачам.
- Проте після закінчення війни НП хоче продати свій енергетичний бізнес. «Тому, для кого це головний бізнес», – каже Поперешнюк.
Контекст
«Нова пошта» працює на ринку України з 2001 року. Компанія почала закуповувати пальне для власних потреб влітку 2022-го – після ударів ворога по нафтосховищах та дефіциту палива.
У квітні група створила компанію «Нова енерджі», яка займатиметься генерацією енергії на регулярній основі, включаючи електрику, генеровану сонцем і газом. У такий спосіб група вийшла на новий ринок.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.