Категорія
Новини
Дата

Nvidia прогнозує збільшення виторгу у другому кварталі до $28 млрд. Після фінзвіту акції компанії вперше перевищили $1000

2 хв читання

Виручка Nvidia у другому кварталі становитиме близько $28 млрд, перевищивши прогнози аналітиків у $26,8 млрд, повідомила компанія. Результати першого фінансового кварталу також перевершили прогнози, чому сприяло зростання підрозділу центрів обробки даних Nvidia, пише Bloomberg. У середу акції компанії вперше перевищили позначку $1000.

Оптимістичний прогноз зміцнив статус Nvidia як найбільшого бенефіціара витрат на ШІ. Чипи компанії за останні два роки стали ходовим товаром, що призвело до зростання продажів. Ринкова вартість Nvidia різко зросла, перевищивши $2,3 трлн.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Головне питання перед звітом про прибутки та збитки полягало в тому, чи можуть останні цифри Nvidia виправдати карколомне зростання її акцій. Акції зросли на 92% цього року. Звіт не розчарував, і генеральний директор Дженсен Хуанг підігрів хвилювання, розповівши про настання нової ери. «Це початок нової промислової революції», – сказав він.
  • У першому кварталі фінансового року виторг Nvidia зріс більш ніж втричі і склав $26 млрд. Без урахування деяких статей прибуток склав $6,12 на акцію. Аналітики прогнозували обсяг продажу на рівні $24,7 млрд і прибуток на рівні $5,65 на акцію.
  • У ході розширених торгів у середу акції зросли на 7,8%, вперше піднявшись вище за $1000. 
  • Ралі допомогло підняти акції інших компаній, повʼязаних із ШІ, зокрема, Super Micro Computer Inc., Advanced Micro Devices Inc. та Dell Technologies Inc. 
  • Якщо приріст акцій після закриття торгів у четвер збережеться, Nvidia додасть до своєї оцінки приблизно $140 млрд. Це більше, ніж вся ринкова капіталізація корпорації Intel, виробника чипів, який колись затьмарював Nvidia за всіма параметрами. 
  • Підрозділ центрів обробки даних Nvidia, який зараз є найбільшим джерелом продажів, минулого кварталу приніс дохід у розмірі $22,6 млрд. Ігрові чіпи забезпечили $2,6 млрд. Аналітики очікували $21 млрд для підрозділу центрів обробки даних та $2,6 млрд для ігор.

Контекст

Випуск чат-боту OpenAI ChatGPT у 2022 році спровокував гонку між великими технологічними компаніями за створення власної інфраструктури штучного інтелекту. Ця боротьба зробила прискорювач Nvidia H100 обовʼязковим продуктом. Вони продаються за десятки тисяч доларів за чіп, і їх часто не вистачає.

Компанія, заснована у 1993 році, починалася як постачальник відеокарт для компʼютерних геймерів. Проте, чипи Nvidia добре підходять для розробки програмного забезпечення для штучного інтелекту, і це допомогло відкрити новий ринок і дало виробнику перевагу перед конкурентами.

На даний момент більшість цих нових доходів надходить від невеликої групи клієнтів. Група з чотирьох компаній — Amazon.com Inc., Meta Platforms Inc., Microsoft Corp. та Google Alphabet Inc. – є найбільшими покупцями Nvidia, на частку яких припадає близько 40% продажів. 

Компанія очікує, що отримає «більшу частину» свого прибутку в 2024 році від нових чипів Blackwell.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні