Скорочення видобутку нафти, оголошене виробниками ОПЕК+, може посилити дефіцит нафти, який очікується в другій половині року, пише Reuters з посиланням на звіт Міжнародного енергетичного агентства (МЕА). Це може негативно вплинути на відновлення світової економіки.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Ключові факти
- МЕА очікує падіння світових поставок нафти на 400 000 барелів на добу до кінця року, з розрахунку на очікуване збільшення видобутку на 1 млн б/д за межами ОПЕК+, починаючи з березня, та зниження на 1,4 млн б/д у нафтовому картелі.
- Країни-споживачі заявляють, що обмеження поставок сприяє підвищенню ціни та може загрожувати рецесією, тоді як країни ОПЕК+ звинувачують монетарну політику Заходу в нестабільності ринку та інфляції, що знижує вартість нафти, зазначає МЕА.
- Дефіцит нафти може змусити споживачів до більшої економії. «Це не віщує нічого хорошого економічному відновленню та зростанню», – вважають у МЕА.
Контекст
На початку квітня країни ОПЕК+ сколихнули ринки, оголосивши про скорочення видобутку на 1,16 млн барелів на день на термін з початку травня й до кінця поточного року. Після цього ціни на «чорне золото» стрімко зросли. Таке рішення ухвалене на додачу до скорочення, про яке країни ОПЕК+ домовились у жовтні 2022-го (на 2 млн барелів на добу).
«Цей крок, як і жовтневе скорочення, можна розглядати як ще один чіткий сигнал про те, що Саудівська Аравія та її партнери прагнутимуть скоротити подальші розпродажі», – сказала в коментарі Reuters аналітик канадського банку RBC Capital markets Хеліма Крофт.
У Міжнародному енергетичному агентстві раніше застерігали від такого кроку, звертаючи увагу на відновлення попиту Китаю.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.