Зростання цін на російську нафту після рішення ОПЕК+ щодо скорочення видобування «викликає занепокоєння» в індійських банків. Вони радять нафтопереробним заводам (НПЗ) не купувати її дорожче за $60 за барель, пише Bloomberg з посиланням на джерела.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Один із керівників індійського НПЗ повідомив, що State Bank of India і Bank of Baroda повідомили місцеві НПЗ, що вони не проводитимуть платежі за нафту, ціна якої перевищуватиме ліміт, встановлений західними країнами.
- За даними джерела, індійські банки «уважно стежать» за цінами в портах навантаження, перш ніж додати витрати на логістику.
Контекст
З 5 грудня 2022 року набула чинності так звана стеля цін на нафту на рівні $60 за барель, з 5 лютого – на нафтопродукти з Росії на рівні $100 та $45 за барель. Проте, РФ все ще може транспортувати та продавати нафту за будь-яку ціну, якщо вона не користується послугами та суднами G7 та ЄС.
Дані Міжнародного енергетичного агентства свідчать, що в 2022-му Індія витіснила Європу як головний покупець російської нафти, що поставляється морем. Порівняно з періодом до 24 лютого Індія збільшила імпорт російської нафти в 16 разів. Майже третину нафтового імпорту Індії посідає сировина з РФ.
За даними аналітичної компанії Vortexa, у березні імпорт сирої нафти з РФ до Індії досяг нового максимуму – 1,64 млн барелів на день. Таким чином, РФ шостий місяць поспіль є найбільшим постачальником нафти до Індії.
На початку квітня країни ОПЕК+ сколихнули ринки, оголосивши про скорочення видобутку на 1,16 млн барелів на день на термін з початку травня й до кінця поточного року. Країни ухвалили таке рішення на додачу до скорочення, про яке країни ОПЕК+ домовились у жовтні 2022-го (на 2 млн барелів на добу). Це призвело до зростання цін на нафту на світовому ринку.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.