Категорія
Новини
Дата

Індійські банки рекомендують місцевим НПЗ не купувати російську нафту дорожче за $60 – Bloomberg

Зростання цін на російську нафту після рішення ОПЕК+ щодо скорочення видобування «викликає занепокоєння» в індійських банків. Вони радять нафтопереробним заводам (НПЗ) не купувати її дорожче за $60 за барель, пише Bloomberg з посиланням на джерела.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Один із керівників індійського НПЗ повідомив, що State Bank of India і Bank of Baroda повідомили місцеві НПЗ, що вони не проводитимуть платежі за нафту, ціна якої перевищуватиме ліміт, встановлений західними країнами. 
  • За даними джерела, індійські банки «уважно стежать» за цінами в портах навантаження, перш ніж додати витрати на логістику.
Індійські банки рекомендують місцевим НПЗ не купувати російську нафту дорожче за $60 – Bloomberg /Фото 1

Контекст

З 5 грудня 2022 року набула чинності так звана стеля цін на нафту на рівні $60 за барель, з 5 лютого – на нафтопродукти з Росії на рівні $100 та $45 за барель. Проте, РФ все ще може транспортувати та продавати нафту за будь-яку ціну, якщо вона не користується послугами та суднами G7 та ЄС.

Дані Міжнародного енергетичного агентства свідчать, що в 2022-му Індія витіснила Європу як головний покупець російської нафти, що поставляється морем. Порівняно з періодом до 24 лютого Індія збільшила імпорт російської нафти в 16 разів. Майже третину нафтового імпорту Індії посідає сировина з РФ.

За даними аналітичної компанії Vortexa, у березні імпорт сирої нафти з РФ до Індії досяг нового максимуму – 1,64 млн барелів на день. Таким чином, РФ шостий місяць поспіль є найбільшим постачальником нафти до Індії. 

На початку квітня країни ОПЕК+ сколихнули ринки, оголосивши про скорочення видобутку на 1,16 млн барелів на день на термін з початку травня й до кінця поточного року. Країни ухвалили таке рішення на додачу до скорочення, про яке країни ОПЕК+ домовились у жовтні 2022-го (на 2 млн барелів на добу). Це призвело до зростання цін на нафту на світовому ринку.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні