За лютий – березень 2022 року фізичні особи наростили обсяг гривневих коштів у банках на 55 млрд грн, або на 14%, проте скоротили залишки у валюті на 3%, свідчить статистика Національного банку. Найбільший приріст коштів – у державного ПриватБанку, найбільший відтік – в Альфа-банку, ключові акціонери якого потрапили під антиросійські санкції.
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
Ключові факти
- У лютому обсяг коштів фізичних осіб у банках скоротився на 1%, переважно за рахунок відтоку валютних коштів з ПриватБанку на 3 млрд у гривневому еквіваленті.
- Відтік валютних коштів продовжився й у березні, проте його обсяги скоротились в 14 разів – з 7 млрд до 0,5 млрд у гривневому еквіваленті, і найбільшим показник відтоку став в Альфа-банку – 2,3 млрд у гривневому еквіваленті за два місяці.
- Найбільший приріст валютних коштів на рахунках фізосіб за два місяці – в Універсал Банку Сергія Тігіпка, на базі якого працює monobank, – плюс 1,3 млрд у гривневому еквіваленті.
- Найбільший приріст гривневих коштів за два місяці – у державного ПриватБанку (33,6 млрд грн), Універсал Банку (6,6 млрд грн) та Райффайзен Банку (5,4 млрд грн).
- Серед аутсайдерів, окрім Альфа-банку, одеський банк «Південний» та державний Укргазбанк, з яких вкладники за два місяці забрали 2,1 та 1 млрд грн відповідно.
- Завдяки заяві НБУ у квітні про відсутність санкцій щодо Альфа-банку та погодженню регулятором довіреної особи Сімеона Дянкова замість російських акціонерів ситуація стабілізувалася, і залишки коштів на поточних рахунках фізосіб в гривні на кінець квітня 2022-ого зросли на 3% — до 11,25 млрд грн, повідомила пресслужба Альфа-банку.
Контекст
Обсяг гривневих коштів фізосіб у банках з початку війни виріс на близько 90 млрд грн, сказав заступник голови НБУ Ярослав Матузка.
Частина цих коштів – допомога громадянам від уряду за програмою «єПідтримка» для тих, хто втратив заробітну плату. Для отримання допомоги на 6500 грн до 31 березня 2022-го, повідомила Forbes пресслужба Мінфіну, було отримано майже 5 млн заявок і виділено 22 млрд грн.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.