Офіс генпрокурора подав третє клопотання про арешт та заборону використання 2382 напіввагонів Полтавського ГЗК. Про це повідомила пресслужба групи Ferrexpo. Раніше суд визнав клопотання необгрунтованим.
Полтавський ГЗК – власник найбільших запасів залізної руди в Європі і ключовий актив Ferrexpo, акції якої котируються на Лондонській фондовій біржі.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Деталі
- 5 вересня прокурор Офісу генпрокурора втретє подав до Печерського районного суду Києва клопотання про арешт напіввагонів Полтавського ГЗК, аналогічне двом попереднім. Розгляд клопотання відбудеться 26 вересня.
- Клопотання подане в межах кримінального провадження про ймовірний незаконний збут нефракційного відсіву в період 2019–2021 років.
- Ferrexpo заявила, що згаданий суд більше не має юрисдикції для розгляду цього клопотання. Після передачі обвинувального акта до суду всі клопотання щодо арешту майна повинні розглядатися судовою інстанцією, яка займається розглядом справи по суті, якою у даній справі має бути місцевий суд за місцем знаходження підприємства. Однак Печерський районний суд все одно продовжує розгляд даного клопотання, йдеться в заяві групи.
- Підприємство заявляє, що потреби в арешті майна немає, зважаючи на те що досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено.
- Будь-які правові підстави для спеціальної конфіскації відсутні, оскільки напіввагони набуті у власність задовго до інкримінованого періоду, йдеться в пресрелізі.
- Полтавський ГЗК вважає, що ДБР перевищило свої повноваження, оскільки у справі не оголошено підозру жодному держслужбовцю. Згідно з українським законодавством, ДБР не має повноважень розслідувати діяльність приватного бізнесу.
- Полтавський ГЗК закликав ДБР та Офіс генпрокурора припинити перешкоджання діяльності підприємства та відкликати подане клопотання про арешт.
Контекст
У жовтні 2023 року Київський апеляційний суд ухвалив рішення про арешт та заборону використання 2382 напіввагонів Полтавського ГЗК за поданням прокурорів Офісу генпрокурора та ініціативи слідчих ДБР. Це було зроблено у рамках кримінального провадження щодо ймовірного незаконного збуту нефракційного відсіву в період 2019–2021 років.
У квітні 2024 року слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва скасував арешт напіввагонів у частині заборони їх використання, визнавши його необґрунтованим. Проте заборона відчуження та розпорядження залишилася в силі. За оцінками Ferrexpo, за час дії заборони Полтавський ГЗК зазнав прямих збитків у 103,3 млн грн.
5 червня ДБР повідомило, що завершило розслідування у справі сімох посадовців та службовців Полтавського ГЗК. За версією слідства, упродовж 2019–2021 років керівництво ГЗК без спецдозволів на користування надрами реалізувало мінеральну сировину на майже 80 млн грн. ДБР заявило, що потім цю сировину перепродавали дорожче через залучені до схеми підприємства. Йдеться про реалізацію щебеню, який виготовляли з видобутих у кар’єрі відходів. За версією правоохоронців, сума оборудки становила понад 370 млн грн.
Тоді ж Офіс генпрокурора подав повторне клопотання про арешт вагонів.
24 вересня ДБР скерувало до суду обвинувальний акт стосовно сімох посадовців та службових осіб Полтавського ГЗК.
Ferrexpo – залізорудна компанія з активами в Україні. Компанії Fevamotinico S.a.r.l., підконтрольній Костянтину Жеваго, належить 50% Ferrexpo, компанії BlackRock – 6,74%. Ferrexpo належить 100% акцій Полтавського ГЗК, 100% Єристівського ГЗК та 99,9% Біланівського ГЗК.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.