Категорія
Новини
Дата

ОККО в червні втратила дві нафтобази вартістю $8,5 млн через атаки РФ. Загальна сума збитків за час війни оцінюється у $70 млн

1 хв читання

У червні внаслідок ворожих атак група компаній ОККО втратила дві нафтобази, попередня сума збитків оцінюється у $8,5 млн, повідомила Forbes Ukraine пресслужба компанії. Після цієї дронової атаки з метою подальшої безпеки компанія вирішила перейти на роботу «з коліс», тобто без накопичення пального на нафтобазі.

Ключові факти

  • Протягом червня російські безпілотники атакували дві нафтобази ОККО, потерпілих немає, але зруйновано резервуари з пальним, інфраструктуру об’єктів і адміністративні приміщення.
  • За словами віцепрезидента ОККО Юрія Кучабського, з метою подальшої безпеки компанія вирішила перейти на роботу «з коліс», тобто без накопичення пального на нафтобазі. 
  • «Власний автопарк дозволяє нам це робити так, щоб клієнт не відчув перебоїв з поставками», – заявив він.
  • Також ОККО розглядає варіанти оренди терміналів у сусідніх з Україною державах. 
  • Протягом 2022-2024 років була знищена або зазнала значних пошкоджень низка нафтобаз та автозаправних комплексів компанії. Загалом сума збитків по групі компаній ОККО станом на сьогодні становить $70 млн.

Контекст

У березні 2023 року СЕО компанії Василь Даниляк розповів у інтервʼю Forbes, що у 2022-му російські військові знищили 13 500 т нафтопродуктів на нафтобазах ОККО, а також пошкодили чи окупували 46 АЗК. Тоді загальні втрати компанія попередньо оцінила у $75 млн

7 червня 2024-го росіяни завдали удару по двох нафтобазах в Україні, повідомляв директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн, не вказуючи про які саме нафтобази йдеться. Тоді він наголосив, що атаки не вплинуть на наявність пального в Україні. Із початку року відомо про 10 атакованих нафтосховищ.

Український паливний ринок – це понад 10 млн т пального на загальну суму понад 500 млрд грн, за даними «Консалтингової групи А-95». Третину роздрібного ринку займають дві компанії, які у 2023 році закріпили лідируючі позиції: ОККО Віталія Антонова і WOG Сергія Лагура та Світлани Івахів. У порівнянні з довоєнним 2021 роком ОККО наростила частку на ринку на п’ять відсоткових пунктів, до 18,7%, WOG – на 3,5 в.п., до 13,6%. Детальніше про те, кому належать та скільки заробляють найбільші паливні компанії України – у матеріалі Forbes Ukraine.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні