Окупанти озвучили керівництву Запорізької АЕС вимогу про обмеження допуску персоналу на станцію 19 серпня – планують зупинити працюючі енергоблоки та відключити їх від української енергосистеми, заявляють в НАЕК «Енергоатом».
Ключові факти
- За даними «Енергоатома», на майданчик ЗАЕС пропускають лише оперативний персонал, який забезпечує функціонування енергоблоків.
- «Є інформація, що російські окупаційні сили найближчим часом планують зупинити працюючі енергоблоки та відключити їх від ліній зв‘язку видачі потужності в українську енергосистему», – йдеться в повідомленні.
- Наразі російські військові шукають постачальників пального для дизель-генераторів, які мають включитися після зупинки енергоблоків та за відсутності зовнішнього енергопостачання для систем охолодження ядерного палива.
- Напередодні до Енергодару прибула багаточисельна пропагандистська знімальна група. Її члени разом з представниками ФСБ на території ГК «Аліса» провели спільну нараду. А вже о 00:15 19 серпня російські окупанти вели обстріл у напрямку навчально-тренувального центру (НТЦ) станції, заявляють в «Енергоатомі».
- Зафіксовано, що ці обстріли здійснювалися з двох місць – автовокзалу та скидного каналу: у першому випадку – 1,5 секунди і удар, а в другому – удар лунав через три секунди.
- «Енергоатом» закликає міжнародне співтовариство якомога швидше вжити всіх необхідних заходів для деокупації ЗАЕС, «адже на кону ядерна та радіаційна безпека всього людства».
- Про те, що Росія хоче забрати собі Запорізьку АЕС, стало відомо на початку серпня. В «Енергоатомі» заявляли, що «Росатом» передав співробітникам ЗАЕС детальну програму перепідключення станції до лінії, розташованої в Криму. До цього росіяни відновили лінії електропередачі від АЕС до кримських електростанцій.
Контекст
Генсек ООН Антоніу Гутерреш закликав РФ вивести війська та військову техніку з території Запорізької АЕС. Він також заявив про необхідність припинити всі бойові дії в районі ЗАЕС та не цілитися в обʼєкти станції та її околиці.
18 серпня військове командування країни-агресора погрожувало зупинити роботу ЗАЕС. До цього в Міноборони РФ заявили, що 19 серпня на ЗАЕС може відбутися «масштабна провокація київського режиму» під час візиту генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша до України. Натомість в МЗС Росії заявили, що Москва вважає неприйнятними пропозиції щодо створення демілітаризованої зони в районі Запорізької АЕС.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган на пресконференції у Львові в четвер заявив, що стурбований ситуацією на ЗАЕС. Він застеріг від повторення Чорнобильської трагедії та наголосив, що його країна на боці України. Пізніше він повідомив, що хотів би обговорити з Путіним ситуацію на Запорізькій АЕС і попросити його вжити конкретних заходів.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.