Категорія
Новини
Дата

Ощадбанк виграв міжнародний арбітраж про стягнення з Росії $1,1 млрд за активи в Криму

Верховний суд Франції залишив у силі рішення Міжнародного арбітражу про стягнення $1,1 млрд з РФ на користь Ощадбанку за втрату банком активів унаслідок анексії Криму. Про це повідомила у Facebook заступниця міністра юстиції Ірина Мудра.

Ключові факти

  • Суд погодився, що РФ має сплатити на користь Ощадбанку $1,1 млрд плюс відсотки, які будуть нараховуватися з моменту винесення рішення до часу фактичної компенсації (близько $100 000 щоденно), повідомила вона.
  • Мудра зазначила, що обсяг позовної заяви Ощадбанку проти РФ з усіма додатками становив більш ніж 30 000 аркушів, які доводять незаконність експропріації інвестицій Ощадбанку, що знаходилися в Криму. «76 кг у шести коробках. І кожна сторінка доводить конкретні факти порушення міжнародного права і підтверджує, що Ощадбанк має право на справедливу компенсацію», – наголосила замміністра юстиції.
  • Зокрема Мудра подякувала Андрію Пишному, який, будучи головою Ощадбанку у 2015 році, подав позов проти Росії.

Ключова цитата

«Це більше ніж перемога для України! Це одна з тих історій, які надихають боротись далі й доводять, що справедливість можлива. Чимало людей в Україні та за кордоном працювали заради такого результату», – заявила Ірина Мудра.

Контекст

У 2015 році Ощадбанк подав позов до РФ з посиланням на угоду між Росією і Україною про заохочення та взаємний захист інвестицій. Вимоги банку повʼязані з анексією АР Крим Росією і експропріацією майна банку.

У листопаді 2018 року Арбітражний трибунал у Парижі задовольнив вимогу Ощадбанку щодо компенсації $1,3 млрд збитків, завданих внаслідок анексії АР Крим Росією. Тоді Ощадбанк став першою держкомпанією та банківською установою, яка виграла справу проти Росії щодо збитків після анексії АР Крим. Росія ж не визнала рішення міжнародного арбітражу й відмовилася компенсовувати збитки Ощадбанку.

30 березня 2021 року Апеляційний суд Парижа скасував рішення арбітражу про компенсацію $1,3 млрд Ощадбанку за крадіжку майна в АР Крим. Феміда підтримала позицію Росії про відсутність в арбітражного трибуналу юрисдикції на розгляд спору. РФ вдалося довести, що кримське відділення Ощадбанку було створено до 1 січня 1992 року, тобто в радянський період. У звʼязку з цим активи банку не підпадають під дію угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій.

Ощадбанк у жовтні 2021 року подав до касаційного суду Франції заяву про апеляційне спростування рішення Апеляційного суду Парижа.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні