Верховний суд Франції залишив у силі рішення Міжнародного арбітражу про стягнення $1,1 млрд з РФ на користь Ощадбанку за втрату банком активів унаслідок анексії Криму. Про це повідомила у Facebook заступниця міністра юстиції Ірина Мудра.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Суд погодився, що РФ має сплатити на користь Ощадбанку $1,1 млрд плюс відсотки, які будуть нараховуватися з моменту винесення рішення до часу фактичної компенсації (близько $100 000 щоденно), повідомила вона.
- Мудра зазначила, що обсяг позовної заяви Ощадбанку проти РФ з усіма додатками становив більш ніж 30 000 аркушів, які доводять незаконність експропріації інвестицій Ощадбанку, що знаходилися в Криму. «76 кг у шести коробках. І кожна сторінка доводить конкретні факти порушення міжнародного права і підтверджує, що Ощадбанк має право на справедливу компенсацію», – наголосила замміністра юстиції.
- Зокрема Мудра подякувала Андрію Пишному, який, будучи головою Ощадбанку у 2015 році, подав позов проти Росії.
Ключова цитата
«Це більше ніж перемога для України! Це одна з тих історій, які надихають боротись далі й доводять, що справедливість можлива. Чимало людей в Україні та за кордоном працювали заради такого результату», – заявила Ірина Мудра.
Контекст
У 2015 році Ощадбанк подав позов до РФ з посиланням на угоду між Росією і Україною про заохочення та взаємний захист інвестицій. Вимоги банку повʼязані з анексією АР Крим Росією і експропріацією майна банку.
У листопаді 2018 року Арбітражний трибунал у Парижі задовольнив вимогу Ощадбанку щодо компенсації $1,3 млрд збитків, завданих внаслідок анексії АР Крим Росією. Тоді Ощадбанк став першою держкомпанією та банківською установою, яка виграла справу проти Росії щодо збитків після анексії АР Крим. Росія ж не визнала рішення міжнародного арбітражу й відмовилася компенсовувати збитки Ощадбанку.
30 березня 2021 року Апеляційний суд Парижа скасував рішення арбітражу про компенсацію $1,3 млрд Ощадбанку за крадіжку майна в АР Крим. Феміда підтримала позицію Росії про відсутність в арбітражного трибуналу юрисдикції на розгляд спору. РФ вдалося довести, що кримське відділення Ощадбанку було створено до 1 січня 1992 року, тобто в радянський період. У звʼязку з цим активи банку не підпадають під дію угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій.
Ощадбанк у жовтні 2021 року подав до касаційного суду Франції заяву про апеляційне спростування рішення Апеляційного суду Парижа.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.