Категорія
Новини
Дата

«Перевага: ШІ, ChatGPT і гонка, яка змінить світ» стала найкращою бізнес-книгою за версією FT

2 хв читання

Книга Пармі Олсон «Перевага: ШІ, ChatGPT і гонка, яка змінить світ» стала найкращою бізнес-книгою року за версією Financial Times та Schroders, йдеться у повідомленні видання 9 грудня. У книзі простежується суперництво між Демісом Гассабісом з Google DeepMind і Семом Альтманом з OpenAI, які прагнули застосувати ШІ, щоб змінити світ на краще, тоді як Google, Microsoft та інші боролися за комерційну перевагу.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Ключові факти

  • Премію у розмірі £30 000 вручили книзі, яка, на думку журі, надала найбільш переконливий погляд на сучасні ділові питання, а також £10 000 кожному фіналісту. 
  • Шість фіналістів 20-ї премії Financial Times і Schroders «Бізнес-книга року» торкнулися у своїх книгах різних тем, серед яких прагнення до зростання, призначення технологій, економіка племінних інстинктів і збільшення тривалості життя.

До шорт-листа увійшли:

  • Книга оглядачки Bloomberg Пармі Олсон «Перевага» (Supremacy), яка гостро описує гонку між Google DeepMind та OpenAI за створення штучного інтелекту загального призначення (AGI), коли надінтелект перевершить людей у ​​всіх галузях. Олсон фокусується на незвичайних і контрастних людях, які управляють цими двома компаніями – Демісі Гассабісі та Семі Альтмані. 
  • Книга Майкла Морріса «Племінний спосіб життя: як культурні інстинкти, що розділяють нас, можуть допомогти нам обʼєднатися» є яскравим дослідженням сили племінного ладу, що часто використовується на шкоду, але таїть у собі потенціал для позитивних змін, якщо лідери у бізнесі та політиці зможуть приборкати основні людські інстинкти.
  • У книзі Джона Кея «Корпорація у XXI столітті: чому (майже) все, що нам говорять про бізнес, неправильно» простежується вплив на корпорації економіки знань, а також цифрової революції та революції у сфері послуг, які змінюють способи управління компаніями.
  • У книзі Ендрю Скотта «Імператив довголіття: побудова кращого суспільства для більш здорового та довгого життя» пропонуються способи, за допомогою яких люди, політики та підприємства можуть розробити «вічнозелений порядок денний», який допоможе максимально використати довге життя.
  • Книга «Підрозділ X: як Пентагон і Кремнієва долина трансформують майбутнє війни», автори Радж Шах і Крістофер Кірхгофф, знайомить читача з технологічною революцією, яка змінює способи постачання армії США та ведення сучасних воєн.
  • У книзі Деніела Саскінда «Зростання: розплата» розглядається суперечність між шаленим прагненням до зростання, яке може посилити нерівність і зруйнувати навколишнє середовище, і необхідністю зберегти те, що ми цінуємо.

Контекст

Минулого року приз вперше отримала книга з менеджменту Емі Едмондсон про те, як вчитися на невдачах і краще ризикувати. Серед попередніх переможців – Chip War, аналіз Кріса Міллера битви за світову перевагу у виробництві напівпровідників, яка здобула перемогу в 2022 році, Ніколь Перлрот з книгою про гонку кіберозброєнь у 2021-му та No Filter Сари Фрайєр 2020 року.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні