Пік споживання електрики. Україна знову запросила рекордний обсяг аварійної допомоги з Польщі та Румунії /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

Пік споживання електрики. Україна знову запросила рекордний обсяг аварійної допомоги з Польщі та Румунії

Shutterstock

Україна брала рекордний обсяг аварійної допомоги 3900 МВт·год з енергосистеми Польщі та Румунії для покриття попиту у вівторок, 22 серпня, через збільшення споживання електроенергії, повідомляє «Укренерго». 21 серпня енергосистема брала у вечірні години 2000 МВт·год аварійної допомоги

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • 22 серпня споживання електрики трималось на верхніх позначках. Вечірній максимум споживання був на 2,5% нижчим за рекорд всього літа 21 серпня.
  • «Укренерго» було вимушено для покриття попиту з 13:00 до 22:00 використати аварійну допомогу з енергосистеми Польщі та Румунії.
  • Її загальний обсяг поставив новий рекорд 3900 МВт·год.
  • Основна причина застосування аварійної допомоги – дефіцит електроенергії в енергосистемі через великий обсяг пошкоджень на теплових та гідроелектростанціях, а також ремонти на атомних електростанціях, які готуються до роботи на максимальній потужності взимку.
  • 23 серпня є імпорт незначних обсягів електроенергії зі Словаччини та Молдови в вечірні години з максимальною потужністю в окремі години до 467 МВт. Експорт відсутній.

Контекст

У кінці липня керівник «Укренерго» Володимир Кудрицький заявив, що в серпні в Україні очікується дефіцит електроенергії, оскільки енергоблоки атомних станцій, які виробляють найбільше електроенергії в країні, виведуть у ремонт. «Серпень буде важким місяцем», – каже Кудрицький.

У серпні та вересні дефіцит генерації становитиме 1200 МВт, або близько 10% споживання, за словами колишньої в.о. міністра енергетики Ольги Буславець. 

Протягом червня–липня обсяги нестачі електроенергії залежали від погоди та доходили до 500–600 МВт. Цей дефіцит покривався імпортом. Також у червні «Укренерго» кілька разів робило запити щодо аварійної допомоги від сусідніх країн. Наприклад, 27 червня Україна отримувала з Румунії додаткові 150 МВт щогодини з 19:00 до 23:00. Аварійна допомога – це екстрений захід для подолання позаштатної ситуації в енергосистемі, яку неможливо передбачити, повідомила пресслужба «Укренерго».

Минулими вихідними попит на електроенергію побив черговий рекорд, повідомляло «Укренерго». У неділю, 20 серпня, зафіксований максимум споживання у вихідний день, воно було на 0,3% більше за попередній рекордний показник у суботу, 5 серпня.

21 серпня в Україні був зафіксований новий літній максимум споживання електрики, і енергосистемі довелося брати рекордний обсяг аварійної допомоги у вечірні години – 2000 МВт·год.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні