Україна запросила рекордну аварійну допомогу з Польщі та Румунії через пік споживання електроенергії /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Україна запросила рекордну аварійну допомогу з Польщі та Румунії через пік споживання електроенергії

Getty Images

У понеділок, 21 серпня, в Україні був зафіксований новий літній максимум споживання, повідомляє «Укренерго». Енергосистемі довелося брати рекордний обсяг аварійної допомоги у вечірні години – 2000 МВт·год.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • 21 серпня вечірній максимум споживання перевищив попередній показник 16 серпня на 1,3%. «Це дуже багато, зважаючи на обмежені через ремонти можливості електростанцій з виробітку електроенергії», – пояснили у НЕК.
  • «Укренерго» було вимушене для покриття попиту з 18:00 до 22:00 застосувати аварійну допомогу з енергосистем Польщі та Румунії. Її загальний обсяг склав рекордні 2000 МВт·год.
  • Згідно із повідомленням, аварійна допомога є останнім і найдорожчим заходом екстреного реагування для балансування енергосистеми, який не вимагає відключення споживачів.
  • Водночас сьогодні, 22 серпня, є імпорт незначних обсягів електроенергії зі Словаччини та Молдови в ранкові та вечірні години з максимальною потужністю в окремі години до 356 МВт. Експорт відсутній.

Контекст

У кінці липня керівник «Укренерго» Володимир Кудрицький заявив, що в серпні в Україні очікується дефіцит електроенергії, оскільки енергоблоки атомних станцій, які виробляють найбільше електроенергії в країні, виведуть у ремонт. «Серпень буде важким місяцем», – каже Кудрицький.

У серпні та вересні дефіцит генерації становитиме 1200 МВт, або близько 10% споживання, за словами колишньої в.о. міністра енергетики Ольги Буславець. 

Протягом червня–липня обсяги нестачі електроенергії залежали від погоди та доходили до 500–600 МВт. Цей дефіцит покривався імпортом. Також у червні «Укренерго» кілька разів робило запити щодо аварійної допомоги від сусідніх країн. Наприклад, 27 червня Україна отримувала з Румунії додаткові 150 МВт щогодини з 19:00 до 23:00. Аварійна допомога – це екстрений захід для подолання позаштатної ситуації в енергосистемі, яку неможливо передбачити, повідомила пресслужба «Укренерго».

Минулими вихідними попит на електроенергію побив черговий рекорд, повідомляло «Укренерго». У неділю, 20 серпня, зафіксований максимум споживання у вихідний день, воно було на 0,3% більше за попередній рекордний показник у суботу, 5 серпня.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні