Україна запросила рекордну аварійну допомогу з Польщі та Румунії через пік споживання електроенергії /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Україна запросила рекордну аварійну допомогу з Польщі та Румунії через пік споживання електроенергії

Getty Images

У понеділок, 21 серпня, в Україні був зафіксований новий літній максимум споживання, повідомляє «Укренерго». Енергосистемі довелося брати рекордний обсяг аварійної допомоги у вечірні години – 2000 МВт·год.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • 21 серпня вечірній максимум споживання перевищив попередній показник 16 серпня на 1,3%. «Це дуже багато, зважаючи на обмежені через ремонти можливості електростанцій з виробітку електроенергії», – пояснили у НЕК.
  • «Укренерго» було вимушене для покриття попиту з 18:00 до 22:00 застосувати аварійну допомогу з енергосистем Польщі та Румунії. Її загальний обсяг склав рекордні 2000 МВт·год.
  • Згідно із повідомленням, аварійна допомога є останнім і найдорожчим заходом екстреного реагування для балансування енергосистеми, який не вимагає відключення споживачів.
  • Водночас сьогодні, 22 серпня, є імпорт незначних обсягів електроенергії зі Словаччини та Молдови в ранкові та вечірні години з максимальною потужністю в окремі години до 356 МВт. Експорт відсутній.

Контекст

У кінці липня керівник «Укренерго» Володимир Кудрицький заявив, що в серпні в Україні очікується дефіцит електроенергії, оскільки енергоблоки атомних станцій, які виробляють найбільше електроенергії в країні, виведуть у ремонт. «Серпень буде важким місяцем», – каже Кудрицький.

У серпні та вересні дефіцит генерації становитиме 1200 МВт, або близько 10% споживання, за словами колишньої в.о. міністра енергетики Ольги Буславець. 

Протягом червня–липня обсяги нестачі електроенергії залежали від погоди та доходили до 500–600 МВт. Цей дефіцит покривався імпортом. Також у червні «Укренерго» кілька разів робило запити щодо аварійної допомоги від сусідніх країн. Наприклад, 27 червня Україна отримувала з Румунії додаткові 150 МВт щогодини з 19:00 до 23:00. Аварійна допомога – це екстрений захід для подолання позаштатної ситуації в енергосистемі, яку неможливо передбачити, повідомила пресслужба «Укренерго».

Минулими вихідними попит на електроенергію побив черговий рекорд, повідомляло «Укренерго». У неділю, 20 серпня, зафіксований максимум споживання у вихідний день, воно було на 0,3% більше за попередній рекордний показник у суботу, 5 серпня.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні