Категорія
Новини
Дата

Пивоварний гігант Carlsberg продав компанію «Балтика» у Росії

Данська пивоварна корпорація Carlsberg Group знайшла покупця на компанію «Балтика» у Росії, йдеться у прессрелізі компанії. Продаж російського бізнесу група анонсувала невдовзі після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Угоду про продаж ТОВ «Пивоварна компанія «Балтика» компанія підписала 23 червня. Її ще мають схвалити російські регулятори. 
  • Тому Carlsberg Group не називає терміни остаточного завершення продажу активів у Росії. Покупця компанія також не розкриває.
  • Відокремити бізнес у РФ від роботи групи було важко, йдеться у повідомленні. Процес складався з близько 150 робочих потоків із бізнес-функцій, інвестиції в обладнання для пивоварень та ІТ-інфраструктуру на ринках за межами Росії у розмірі понад 150 мільйонів датських крон (близько $15 млн).

Контекст

Продаж «Балтики» Carlsberg Group анонсувала 28 березня 2022 року. Тоді ж виробник зупинив інвестиції в РФ, припинив виробництво, продаж і рекламу бренду.

У квітні зʼявилася інформація про те, що можливим покупцем пивоварної компанії може стати підконтрольний турецькій Anadolu Efes AB InBev Efes.

«Балтика» управляє заводами у восьми містах: Воронежі, Новосибірську, Ростові-на-Дону, Самарі, Санкт-Петербурзі, Тулі, Хабаровську та Ярославлі. Компанія оцінювала свою частку на російському ринку приблизно у 27%.

У 2021 році виручка російського бізнесу Carlsberg становила 6,5 млрд данських крон, операційний прибуток – 682 млн датських крон (близько $1 млрд та $100 млн відповідно).

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні