Реєстр олігархів буде створено, але наразі є інші пріоритети. Про це сказав в інтервʼю Forbes голова Офісу президента Андрій Єрмак. Він наголосив, що плани президента та його команди щодо боротьби з олігархами не змінились.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- За словами Андрія Єрмака, олігархічна система є причиною багатьох бід України. І руйнування цієї системи – мета президента Володимира Зеленського та його команди, наголосив голова ОП.
- «Щоб мене правильно зрозуміли – ми підтримуємо та вболіваємо за український великий бізнес, він є надбанням країни. Але коли бізнесгрупи прагнуть політичного впливу, купують депутатів, політичні партії, впливають на судову систему – це зло», – заявив Єрмак.
- Голова ОП запевнив, що «реєстр буде обов’язково, але сьогодні є й інші пріоритети, у яких більш жорсткі часові рамки».
- Він додав, що для стратегічних партнерів боротьба з олігархами в Україні дуже важлива. «Вони бачать, що можуть разом із нами зробити дві історичні перемоги України: у війні з Росією та у війні з олігархічною системою», – наголосив Єрмак.
Контекст
Верховна Рада минулого року ухвалила закон про олігархів, який передбачає створення спеціального реєстру у вересні минулого року. Зокрема, особам із цього списку буде заборонено фінансувати політичні партії, брати участь у великій приватизації, а також подавати спеціальну декларацію.
В РНБО планували визначити перших олігархів до кінця травня 2022 року.
На початку червня голова НАЗК Олександр Новіков в інтервʼю Forbes заявив, що через війну ідея створення реєстру олігархів втратила актуальність.
Наприкінці червня президент Зеленський ввів у дію положення про реєстр олігархів, яке затвердила РНБО.
Положення визначає порядок формування та ведення реєстру олігархів.
До реєстру не вносяться дані, що містять державну таємницю та службову інформацію, а відомості про олігархів, що вносяться до реєстру, не можуть бути визнані конфіденційними.
Реєстр ведеться в електронній формі та може створюватись і вводитись в експлуатацію поетапно, зокрема модульно, відповідно до пріоритетності завдань і доступності ресурсів.
Положення також визначає порядок внесення до реєстру відомостей про олігархів. Вони включатимуть ПІБ, дату та місце народження, ідентифікаційні дані, реквізити паспортів й інше, а також обґрунтування для визнання особи олігархом.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.