Категорія
Новини
Дата

«Плани Зеленського щодо олігархів не змінилися». Єрмак пояснив, чому досі немає реєстру

Реєстр олігархів буде створено, але наразі є інші пріоритети. Про це сказав в інтервʼю Forbes голова Офісу президента Андрій Єрмак. Він наголосив, що плани президента та його команди щодо боротьби з олігархами не змінились. 

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • За словами Андрія Єрмака, олігархічна система є причиною багатьох бід України. І руйнування цієї системи – мета президента Володимира Зеленського та його команди, наголосив голова ОП. 
  • «Щоб мене правильно зрозуміли – ми підтримуємо та вболіваємо за український великий бізнес, він є надбанням країни. Але коли бізнесгрупи прагнуть політичного впливу, купують депутатів, політичні партії, впливають на судову систему – це зло», – заявив Єрмак. 
  • Голова ОП запевнив, що «реєстр буде обов’язково, але сьогодні є й інші пріоритети, у яких більш жорсткі часові рамки». 
  • Він додав, що для стратегічних партнерів боротьба з олігархами в Україні дуже важлива. «Вони бачать, що можуть разом із нами зробити дві історичні перемоги України: у війні з Росією та у війні з олігархічною системою», – наголосив Єрмак. 

Контекст

Верховна Рада минулого року ухвалила закон про олігархів, який передбачає створення спеціального реєстру у вересні минулого року. Зокрема, особам із цього списку буде заборонено фінансувати політичні партії, брати участь у великій приватизації, а також подавати спеціальну декларацію. 

В РНБО планували визначити перших олігархів до кінця травня 2022 року. 

На початку червня голова НАЗК Олександр Новіков в інтервʼю Forbes заявив, що через війну ідея створення реєстру олігархів втратила актуальність.

Наприкінці червня президент Зеленський ввів у дію положення про реєстр олігархів, яке затвердила РНБО. 

Положення визначає порядок формування та ведення реєстру олігархів.

До реєстру не вносяться дані, що містять державну таємницю та службову інформацію, а відомості про олігархів, що вносяться до реєстру, не можуть бути визнані конфіденційними.

Реєстр ведеться в електронній формі та може створюватись і вводитись в експлуатацію поетапно, зокрема модульно, відповідно до пріоритетності завдань і доступності ресурсів.

Положення також визначає порядок внесення до реєстру відомостей про олігархів. Вони включатимуть ПІБ, дату та місце народження, ідентифікаційні дані, реквізити паспортів й інше, а також обґрунтування для визнання особи олігархом.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні