Категорія
Новини
Дата

Платформу відеоаналізу поля бою Vezha інтегрували в систему DELTA. Це має покращити взаємодію екіпажів дронів

2 хв читання

Платформа відеоаналізу поля бою Vezha, яка передає трансляції з дронів у реальному часі, стала доступна у бойовій системі DELTA, розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко. Це підвищить оперативність і точність операцій завдяки кращій взаємодії та обміну даними між екіпажами дронів, артилерією та командними пунктами, повідомила пресслужба Мінекономіки 14 жовтня. 

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Деталі

  • Vezha надає військовим технологічну перевагу, та усуває залежність від інших сервісів, зазначається у пресрелізі.
  • Завдяки Vezha військові аналізують відео з сотень БпЛА, виявляють та класифікують понад 4000 об’єктів розвідки щодня. 
  • Модуль Vezha доповнив екосистему продуктів DELTA. Автентифікація через бойову систему гарантує безпечний обмін даними та захист від несанкціонованого доступу до трансляцій. 
  • Нова версія мобільного застосунку Vezha інтегрована з модулем планування застосування БпАК Mission Control та дозволяє уникати конфлікту частот FPV-дронів. Цей застосунок розповсюджується виключно через MDM (Mobile Device Management) – військовий аналог App Store чи Play Маркет.  

Цитата

«Голосове спілкування, спільне дешифрування відеоматеріалів та моніторинг ефективності підрозділів дронів дозволяють нашим бійцям діяти швидко та завдавати значних втрат противнику», – заявила Катерина Черногоренко. 

Контекст

Vezha стала частиною DELTA завдяки співпраці кількох команд. Спочатку 411 окремий батальйон «Яструби» у складі Сил територіальної оборони створив платформу для власних потреб. Згодом Центр інновацій Міноборони долучився до створення єдиної платформи відеоаналізу на базі DELTA, а команди стримінгових платформ Tube і Raven надали свій досвід і напрацювання.

Центр масштабування технологічних рішень створив ядро стримінгу, пристосувавши його до польових умов. Це значно пришвидшило розробку та впровадження Vezha в DELTA.

Об’єднана команда продовжує розширювати можливості стримінгу, щоб підтримувати тисячі одночасних трансляцій з різних типів дронів та камер. Також удосконалюється штучний інтелект платформи Avengers для автоматизованого виявлення на відео ворога в складних умовах, як-от маскування чи густий ліс.

У вересні Міноборони повідомило, що українські військові щотижня автоматично виявляють 12 000 одиниць ворожої техніки завдяки платформі штучного інтелекту Avengers, яку розробив Центр інновацій Міноборони. Це відбувається за допомогою автоматичного аналізу відео з дронів та стаціонарних камер.

Платформа Delta, за допомогою якої військові бачать поле бою з розташуванням ворожих сил у режимі онлайн та планують військові операції, до кінця року може мати 100 000 користувачів. Таку мету назвала Черногоренко в етері Business Breakfast від Forbes. Delta допомогла ЗСУ знищити російської техніки на $15 млрд

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні