Категорія
Новини
Дата

Площі посівів через війну зменшилися майже на 6 млн гектарів – Українська зернова асоціація

В Україні цьогоріч буде зібрано менше зернових та олійних культур здебільшого через скорочення площ посівів унаслідок війни та тимчасової окупації території. Про це йшлося на брифінгу в Українській зерновій асоціації (УЗА), передає кореспондент Forbes.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • 1 липня 2023 року розпочнеться новий аграрний сезон 2023-2024 років, який завершиться 30 червня 2024 року.
  • У 2023 році в Україні буде зібрано 68 млн т зернових та олійних культур, що на 5,8 млн т менше, ніж врожай 2022 року та на 36% менше, ніж врожай 2021 року (106 млн т). Експорт у 2023 році може скласти близько 45 млн т.
  • У новому сезоні аграрії зберуть: 17,8 млн т пшениці (торік 20,2 млн т), 4,3 млн т ячменя (проти 17 млн т у 2022/2023), 24,2 млн т кукурудзи (торік 27,4 млн т). 
  • «Пшениці буде достатньо для внутрішнього використання, адже на хліб Україна переробляє трохи понад 3 млн т на рік», – зазначив президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов.
  • 20% території України має бути перевірити саперами на наявність вибухонебезпечних речовин.
  • Площі посівів зернових та олійних культур в Україні через війну у цьому сезоні будуть на 25% (або на 6 млн га) менше, ніж у роки до повномасштабного вторгнення.

Контекст

Сільське господарство, навіть попри великі збитки, спричинені війною в Україні, продовжує залишатись однією з ключових галузей, що генерує ВВП країни. За даними Мінагрополітики, частка аграрного сектора у структурі ВВП до війни була найвищою серед усіх галузей і становила 10%. 

Також до війни сільське господарство було сектором №1 за експортним виторгом із часткою у 41% від загального експорту та давало роботу більш ніж 1 млн українців, за даними Держстату. У 2022 році частка сільського господарства зросла до 52% в експорті.

Непрямі втрати в сільському господарстві через зменшення виробництва, блокаду портів і здорожчання виробничих чинників оцінюються у $23,3 млрд, підрахували в KSE Institute.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні