Найскладніша ситуація на ПП «Ягодин-Дорогуськ» і «Шегині-Медика» /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Польські протестувальники блокують шість пунктів пропуску на кордоні. У черзі – понад 2500 вантажівок

Найскладніша ситуація на ПП «Ягодин-Дорогуськ» і «Шегині-Медика» Фото Getty Images

На шести пунктах пропуску на кордоні з Польщею триває блокада, польські фермери пропускають одну-дві вантажівки за годину в обох напрямках, зростає навантаження на ПП з іншими країнами, повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі телемарафону, пише «Інтерфакс-Україна». Кількість заблокованих вантажівок у чергах на польсько-українських ПП сягнула понад 2500.

Велика війна пришвидшила вихід жінок на лідерські ролі. Вже 15 травня на форумі «Вільна» Forbes пропонує подивитися на це явище крізь нову, чітку оптику. Спікерки та спікери з Superhumans, Google, ENKO, McDonald’s, G. Bar та інших. Купуйте квитки за посиланням.

Ключові факти

  • За його словами, найскладніша ситуація на ПП «Ягодин – Дорогуськ» і «Шегині – Медика», де протестувальники взагалі не пропускають вантажні транспортні засоби, що прямують з України в бік Польщі.
  • Він також сказав, що в середу легкові автомобілі та автобуси проїжджають через заблоковані ПП без проблем.
  • Загальна кількість заблокованих вантажних транспортних засобів у чергах на польсько-українських пунктах пропуску через протест польських фермерів сягнула понад 2500.
  • Демченко зазначив, що робота ПП з іншими країнами відбувається у штатному режимі, але з огляду на те, що водії обирають їх як альтернативу польському кордону, навантаження зростає. Зокрема, за його словами, це видно з ситуації на кордонах Словаччини та Угорщини.
  • «Якщо ще кілька тижнів тому черг не спостерігалося, то станом на ранок на території Словаччини навпроти пункту пропуску «Ужгород – Вишнє-Нємецьке» в чергах перебувають майже 600 вантажних транспортних засобів. На території Угорщини навпроти пункту пропуску Тиса («Чоп – Захонь») очікують на перетин кордону орієнтовно 750 транспортних засобів», – сказав Демченко.

Контекст

Вранці 20 лютого польські фермери розпочали загальний страйк, блокуючи майже у 200 місцях по всій країні дороги, ключові вузли комунікацій і ПП на кордоні з Україною. Поблизу ПП «Медика – Шегині» протестувальники перекрили залізницю та розсипали збіжжя з зерновозів.

Також на пункті перетину кордону «Рава-Руська – Гребенне» польські протестувальники зупинили пасажирський автобус.

Українська влада вже поінформувала Єврокомісію про ситуацію з блокуванням українського кордону, зокрема блокуванням пасажирського руху й висипанням зерна з товарного поїзда. Президент Польщі Анджей Дуда сподівається, що протест польських фермерів на кордоні з Україною вдасться зупинити в результаті переговорів, як це було під час мітингів перевізників. За його словами, зараз відбуваються переговори між польським урядом і фермерами, а також профспілками для того, щоб розблокувати кордони. 

Чого хочуть польські фермери від ЄС та власного уряду і до чого тут Україна, читайте в матеріалі Forbes.

Станом на ранок 21 лютого базові агропродукти неможливо доправляти через українсько-польський кордон, повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, уряди обох країн продовжують перемовини.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні