Станом на ранок 21 лютого на кордоні з Польщею рух залишається обмеженим, базові агропродукти неможливо доправляти через українсько-польський кордон, повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в ефірі телемарафону, передає «Укрінформ». Уряди обох країн продовжують перемовини.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Чиновник нагадав, що учора, 20 лютого, відбувалося блокування всіх пунктів пропуску на українсько-польському кордоні, на деяких ПП акції протесту анонсувалися на один день.
- «Але глобально залишається дуже обмежений рух, і системні базові агропродукти неможливо наразі доправляти через українсько-польський кордон. Вільного руху, на жаль, не відновлено на жодному пункті пропуску», – сказав Висоцький.
- За його словами, найскладніша ситуація залишається на пункті пропуску «Ягодин». На другому за важливістю пункті пропуску «Краківець-Корчова» поляки частково обіцяють пропускати критичні вантажі.
- Висоцький додав, уряд України веде постійні перемовини з представниками польського уряду і сподівається, що ситуацію зможуть владнати.
- Він нагадав, що Україна у вересні 2023 року прийняла рішення запровадити ліцензування експорту пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику до пʼяти країн, у тому числі Польщі. Тому жодну з цих культур до Польщі цього року експортовано не було, лише транзит.
- «І цей крок ми готові продовжувати до кінця поточного року. На наступний врожай по цих культурах ми надалі готові проводити ліцензування. Це фактично обмеження експорту продукції до Польщі, щоб не було напруги на внутрішньому ринку Польщі», – пояснив Висоцький.
Контекст
Вранці 20 лютого польські фермери розпочали загальний страйк, блокуючи майже у 200 місцях по всій країні дороги, ключові вузли комунікацій і ПП на кордоні з Україною. Поблизу ПП «Медика – Шегині» протестувальники перекрили залізницю та розсипали збіжжя з зерновозів.
Також на пункті перетину кордону «Рава-Руська – Гребенне» польські протестувальники зупинили пасажирський автобус.
Українська влада вже поінформувала Єврокомісію про ситуацію з блокуванням українського кордону, зокрема з блокуванням пасажирського руху й висипанням зерна з товарного поїзда. Президент Польщі Анджей Дуда сподівається, що протест польських фермерів на кордоні з Україною вдасться зупинити в результаті переговорів, як це було під час мітингів перевізників. За його словами, зараз відбуваються переговори між польським урядом і фермерами, а також профспілками для того, щоб розблокувати кордони.
Чого хочуть польські фермери від ЄС та власного уряду і до чого тут Україна, читайте в матеріалі Forbes.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.