Категорія
Новини
Дата

«Представники Росії повинні бути». Зеленський озвучив деталі підготовки до другого саміту миру

1 хв читання

Президент Володимир Зеленський розраховує на проведення другого мирного саміту у листопаді і на участь у ньому Росії, про це він сказав під час пресконференції в Києві.

Перший мирний самітом відбувся у Швейцарії минулого місяця. Китай та низка інших країн так званого Глобального Півдня наполягають на участі Росії у мирному процесі.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Ключові факти

  • За словами Зеленського, у кінці липня-початку серпня відбудеться перша зустріч у форматі радників безпеки щодо висновків першого саміту миру в Швецарії. Він додав, що перша зустріч, ймовірно, відбудеться в Катарі і стосуватиметься енергетичної безпеки.
  • В серпні буде зустріч у Туреччині щодо вільного мореплавста і там підніматиметься питання продовольчої безпеки.
  • У вересні заплановані перемовини в Канаді, там обговорюватимуть гуманітарний напрямок – обмін полоненими та повернення дітей.
  • «Після цих трьох пунктів, якщо вони спрацюють, буде готовий повністю план їх реалізації і я ставив завдання, щоб в листопаді у нас був повністю готовий план, отже і саміт, напевно», – заявив президент.
  • Він додав, що вважає, що «представники Росії повинні бути на другому саміті».

Контекст

15–16 червня у Швейцарії пройшов Саміт миру, який організувала Україна, покликавши на нього всіх охочих, окрім Росії. На запрошення президента України Володимира Зеленського приїхав 101 представник країн, організацій і блоків. Хоч і не всі вони поставили свої підписи під фінальною резолюцією зʼїзду.

Підписанти погодилися, що війна в Україні має закінчитися «справедливим і тривалим миром», а не миром за будь-яку ціну. Основний меседж фінального комюніке: взаємна повага до міжнародних законів і Статуту ООН, а основний фокус був на трьох пунктах з 10, які Зеленський декларує як формулу миру, бо саме в цих питаннях згодна більшість учасників: ядерна безпека; продовольча безпека; повернення військовополонених, цивільних й украдених українських дітей.

Президент РФ Володимир Путін виклав свої умови мирних переговорів напередодні саміту, закликавши Україну спочатку здати чотири свої східні регіони, а також відмовитися від своїх амбіцій щодо вступу до НАТО. Цю вимогу висміяли західні союзники, а також Україна, яка неодноразово заявляла, що відмова від будь-якої частини своєї території неприпустима.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні