Категорія
Новини
Дата

Україна почала підготовку наступного Саміту миру і відкрита до участі Росії – ОП

1 хв читання

Голова Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що робота над наступною зустріччю після Саміту миру у Швейцарії розпочалася, пише Bloomberg. За його словами, Україна відкрита до участі у ній Росії. Раніше РФ відкидала українську формулу миру.

Команда Forbes відібрала 250 найбільш перспективних компаній. Хто потрапив у перелік NEXT 250? Дізнавайтесь у новому випуску Forbes Ukraine! Купуйте журнал вже зараз!

Ключові факти

  • Часових меж для наступної зустрічі немає, а перспектива другого саміту, який широко обговорюється, не фігурувала в підсумковому документі зустрічі 15–16 червня в Люцерні.
  • Результати роботи робочих груп «стануть частиною цього спільного плану, який буде підтриманий низкою країн» на другій зустрічі, заявив Єрмак. «Ми думаємо, що можна буде запросити представника Росії», – сказав він.
  • Єрмак назвав швейцарську зустріч успішною. Другий саміт буде більш представницьким, сказав він, додавши, що його метою є «покласти край війні та врегулювати кризи», які вона створила.

Контекст

15–16 червня у Швейцарії пройшов Саміт миру, який організувала Україна, покликавши на нього всіх охочих, окрім Росії. На запрошення президента України Володимира Зеленського приїхав 101 представник країн, організацій і блоків. Хоч і не всі вони поставили свої підписи під фінальною резолюцією зʼїзду.

Підписанти погодилися, що війна в Україні має закінчитися «справедливим і тривалим миром», а не миром за будь-яку ціну. Основний меседж фінального комюніке: взаємна повага до міжнародних законів і Статуту ООН, а основний фокус був на трьох пунктах з 10, які Зеленський декларує як формулу миру, бо саме в цих питаннях згодна більшість учасників: ядерна безпека; продовольча безпека; повернення військовополонених, цивільних й украдених українських дітей.

Президент РФ Володимир Путін виклав свої умови мирних переговорів напередодні саміту, закликавши Україну спочатку здати чотири свої східні регіони, а також відмовитися від своїх амбіцій щодо вступу до НАТО. Цю вимогу висміяли західні союзники, а також Україна, яка неодноразово заявляла, що відмова від будь-якої частини своєї території неприпустима.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні