Категорія
Новини
Дата

Прем’єр-міністр Індії може вплинути на закінчення війни – Зеленський

1 хв читання

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді може вплинути на закінчення війни в Україні. Про це сказав президент Володимир Зеленський в інтервʼю виданню Times of India, яке опубліковане 28 жовтня.

Деталі

  • Знизити спроможність Москви вести війну можна шляхом блокування економіки РФ, блокування дешевих енергоресурсів, блокування оборонно-промислового комплексу, заявив Зеленський.
  • Він допустив можливість переговорів між Україною та Росією в Індії в рамках Саміту миру.

Цитата

«Моді є прем’єр-міністром справді величезної країни з точки зору населення, економіки, впливу. Така країна не може просто сказати, що ми зацікавлені в закінченні війни. Ми всі в цьому зацікавлені. Прем’єр-міністр Моді може впливати на завершення війни з Україною. Це його величезна цінність у будь-якому конфлікті. Це величезна цінність Індії», – сказав Володимир Зеленський.

Контекст

У вересні видання Politico з посиланням на джерела писало, що Україна нібито визначилася із посередником, який допомагатиме закінчити війну з Росією. Індія стала великою надією Києва на укладення мирного договору, зазначило видання.

МЗС Індії повідомляло про обговорення мирної формули, яка ставить на перше місце територіальну цілісність України і виведення російських військ. 

Путін заявляв, що перебуває в «постійному контакті» з Індією, Китаєм і Бразилією з питання врегулювання конфлікту. Але підхід двох останніх країн, які швидше займають проросійську позицію і не пропонують гарантувати територіальну цілісність України, не влаштовує Київ.

16 жовтня президент Зеленський представив у Верховній Раді свій План перемоги, який складається з пʼяти пунктів і трьох таємних додатків. 

17 жовтня під час Саміту ЄС він презентував цей документ західним партнерам. Після саміту Зеленський повідомив, що 18 лідерів коментували його план і більшість висловлювалися на його підтримку. Голова держави назвав свою розмову з лідерами ЄС дуже продуктивною.

Що пропонує партнерам Україна та чи можуть ці пропозиції спрацювати на практиці, читайте в матеріалі Forbes Ukraine.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд