Категорія
Новини
Дата

Прибуток «Укрнафти» у першому кварталі 2023-го вдвічі перевищив показник за весь мирний 2021 рік

Найбільша нафтова компанія країни «Укрнафта» завершила перший квартал 2023 року з чистим прибутком у розмірі 4,3 млрд грн. Про це повідомила пресслужба компанії з посиланням на директора компанії Сергія Корецького.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Показник за перший квартал 2023 року дорівнює чистому прибутку, отриманому компанією у мирному 2020-му (4,3 млрд грн) та майже вдвічі перевищує результат за весь 2021 рік – 2,4 млрд грн, йдеться у повідомленні компанії.
  • Корецький пояснив, що такий результат вдалося досягти за рахунок комплексної роботи зі збільшення видобутку, впровадження відкритої ринкової реалізації вуглеводнів, оптимізації витрат і ліквідації непрозорих схем.
  • За словами директора, в «Укрнафті» поставили амбітну фінансову мету – 12 млрд грн чистого прибутку за підсумками 2023-го. 
  • За фактичними результатами першого кварталу 2023 року середньодобовий видобуток нафти ПАТ «Укрнафта» сягнув 3926 т проти 3753 т – середньодобового показника за 2022-й.

Контекст

«Укрнафта» дісталась Корецькому після понад 20 років контролю групою «Приват» Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. У 2022 році, через дев’ять місяців повномасштабної війни, держава просто перевела акції «Укрнафти» і «Укртатнафти» у свою власність. Офіційна причина відчуження – акції прирівняли до військового майна, яке потрібне для захисту від ворога. Неофіційна – в перші місяці російського вторгнення Коломойський ніби ніяк не допомагав країні та не повністю платив податки, розповідали джерела Forbes в ОП та «Слузі народу»

На початку квітня «Укрнафта» заявила, що планує розпочати відновлювати видобуток нафти на свердловинах, які зараз не працюють і де це буде можливо.

Зокрема, є 1200 свердловин, які знаходяться на ліцензійних ділянках інших підприємств, але належать «Укрнафті», та ще 4300 ліквідованих і тих, які перебувають у бездії.

За оцінкою спеціалістів компанії, приблизно 10% із них можна відновити, виходячи з сучасних технологічних можливостей відновлення і капітальних ремонтів, що й дасть приріст у щонайменше 500 свердловин впродовж наступних кількох років.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні