Найбільша нафтова компанія країни «Укрнафта» завершила перший квартал 2023 року з чистим прибутком у розмірі 4,3 млрд грн. Про це повідомила пресслужба компанії з посиланням на директора компанії Сергія Корецького.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Показник за перший квартал 2023 року дорівнює чистому прибутку, отриманому компанією у мирному 2020-му (4,3 млрд грн) та майже вдвічі перевищує результат за весь 2021 рік – 2,4 млрд грн, йдеться у повідомленні компанії.
- Корецький пояснив, що такий результат вдалося досягти за рахунок комплексної роботи зі збільшення видобутку, впровадження відкритої ринкової реалізації вуглеводнів, оптимізації витрат і ліквідації непрозорих схем.
- За словами директора, в «Укрнафті» поставили амбітну фінансову мету – 12 млрд грн чистого прибутку за підсумками 2023-го.
- За фактичними результатами першого кварталу 2023 року середньодобовий видобуток нафти ПАТ «Укрнафта» сягнув 3926 т проти 3753 т – середньодобового показника за 2022-й.
Контекст
«Укрнафта» дісталась Корецькому після понад 20 років контролю групою «Приват» Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. У 2022 році, через дев’ять місяців повномасштабної війни, держава просто перевела акції «Укрнафти» і «Укртатнафти» у свою власність. Офіційна причина відчуження – акції прирівняли до військового майна, яке потрібне для захисту від ворога. Неофіційна – в перші місяці російського вторгнення Коломойський ніби ніяк не допомагав країні та не повністю платив податки, розповідали джерела Forbes в ОП та «Слузі народу».
На початку квітня «Укрнафта» заявила, що планує розпочати відновлювати видобуток нафти на свердловинах, які зараз не працюють і де це буде можливо.
Зокрема, є 1200 свердловин, які знаходяться на ліцензійних ділянках інших підприємств, але належать «Укрнафті», та ще 4300 ліквідованих і тих, які перебувають у бездії.
За оцінкою спеціалістів компанії, приблизно 10% із них можна відновити, виходячи з сучасних технологічних можливостей відновлення і капітальних ремонтів, що й дасть приріст у щонайменше 500 свердловин впродовж наступних кількох років.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.