Категорія
Новини
Дата

«Укрнафта» прогнозує у 2023-му рекордні 12 млрд грн прибутку

Найбільша нафтова компанія країни «Укрнафта» заклала у цьогорічний фінплан 12 млрд грн і понад 6 млрд грн інвестицій. Про це повідомив керівник «Укрнафти» Сергій Корецький, йдеться у тексті Forbes.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • «Я вніс у цьогорічний фінплан прогнозований прибуток 12 млрд грн», – сказав Корецький у коментарі Forbes.
  • 5 млрд грн – це дуже скромна сума для такої великої компанії, як «Укрнафта», сказав директор компанії ExPro Consulting Геннадій Кобаль. Держкомпанія оперує 1800 свердловинами на 89 родовищах. Для порівняння, найбільша приватна компанія «ДТЕК Нафтогаз» у 2021 році інвестувала понад 2 млрд грн, хоча розвиває тільки три родовища.
  • Очільник «Укрнафти» заклав у цьогорічний фінплан на буріння та інтенсифікацію 5 млрд грн і 1,222 млрд грн – на придбання нових ліцензій.
  • Фінплан має затвердити наглядова рада «Укрнафти», потім погодити Мінекономіки та Міністерство фінансів, після цього – затвердити Кабмін.
  • Цьогоріч «Укрнафта» планує збільшити видобуток нафти на 6%, до 1,5 млн т проти 1,37 млн т минулоріч. План збільшення видобутку газу – до 1 040 млн куб. м проти 1 037 млн куб. м минулоріч.

Контекст

Останні 20 років «Укрнафта» перебувала під контролем групи «Приват» Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. У листопаді 2022-го держава провела велике відчуження, після чого «Укрнафту» і «Укртатнафту» очолив Сергій Корецький, колишній керівник мережі WOG і засновник кавового бізнесу Idealist. Він отримав компанію у не найкращому стані.

2019-й «Укрнафта» закінчила зі збитком в 4,3 млрд грн, 2020-й – з прибутком в 4,3 млрд грн, прибуток за перше півріччя 2021 року – 1,58 млрд грн. На кінець 2022-го року «Укрнафта» накопичила борг перед державою 4,5 млрд грн, за даними Корецького.

Раніше Сергій Корецький розповів Forbes, як розвиватиме мережу заправок «Укрнафти».

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні