Найбільша нафтова компанія країни «Укрнафта» заборгувала державі 4,58 млрд грн податків, має 20 млрд дебіторської заборгованості та нестачу нафти на мільрди гривень. Про це очільник компанії Сергій Корецький розповів в інтерв’ю «Бізнес Цензору».
Ключові факти
- На початок грудня «Укрнафта» заборгувала держбюджету 4,58 млрд грн податків. На середину лютого компанія сплатила 1,53 млрд грн. «Загалом фінансовий стан компанії поганий», – каже Корецький.
- Нове керівництво «Укрнафти» також виявило нестачу 102 000 т нафтопродуктів ринковою вартістю майже 5 млрд грн.
- Дебіторська заборгованість становить майже 20 млрд грн, каже Корецький. «Укрнафта» продавала великі обсяги нафтопродуктів із відтермінуванням платежу, і покупці за них не розрахувалися. Більшість заборгованості має статус сумнівної.
- «Укртатнафта», яка оперує найбільшим в Україні заводом з виробництва пального – Кременчуцьким НПЗ, мала борг зі сплати ПДВ 2 млрд грн; акцизного податку – 566 млн грн. Цифри можуть зрости після завершення внутрішнього аудиту, результати якого очікуються у квітні, повідомили Forbes у пресслужбі.
- Компанія не вела облік нафтопродуктів. «Немає ні первинних документів, ні серверів, ні паперових документів, ні електронних носіїв, нічого», – каже Корецький.
Контекст
6 листопада пʼять великих промислових підприємств «Укрнафта», «Укртатнафта», «Мотор Січ», «АвтоКрАЗ» та «Запоріжтрансформатор» примусово були переведені в державну власність. Держава скористалася можливістю вилучати приватну власність під час воєнного стану.
Причина відчуження великих промислових підприємств на користь держави під час війни – ризики для національної безпеки, які створювали ці компанії. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі.
Сергій Корецький очолив «Укрнафту» і «Укртатнафту» за кілька днів після відчуження. Він отримав компанію у не найкращому стані. Сергій Корецький розповів Forbes, як планує відроджувати спадок Коломойського.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.