Категорія
Новини
Дата

Рекордна кількість вакансій і мінімальна конкуренція. Яким був ринок праці у квітні

Дефіцит кадрів на ринку праці загострюється: вакансій стає дедалі більше, шукачів – менше, конкуренція падає. Водночас третій місяць поспіль середній розмір зарплати не змінюється. Про це йдеться у дослідженні Work.ua за результатами квітня.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • У квітні роботодавці розмістили на Work.ua 111 095 пропозицій роботи. Це рекордна кількість від початку повномасштабного вторгнення. Попередній рекорд був встановлений у вересні 2023 року – 105 809 вакансій.
  • Найбільший приріст пропозицій роботи у квітні був зафіксований у Рівненській (+11%), Тернопільській, Закарпатській, Чернівецькій та Житомирській областях (по +10%). 
  • В областях-лідерах кількість вакансій зросла на 7–9%, що відповідає середньому зростанню на ринку праці – 8% до березня. Винятком стала Харківська область, яка потерпає від ударів по енергетичній інфраструктурі.
Рекордна кількість вакансій і мінімальна конкуренція. Яким був ринок праці у квітні /Фото 1
  • Другий місяць поспіль найбільшу кількість вакансій пропонує категорія «Сфера обслуговування» – 20 427 (+15% до березня). Також до десятки лідерів входять: «Робочі спеціальності, виробництво» – 18 996 вакансій, +10% до березня; «Продаж, закупівля» – 14 435, +1%; «Роздрібна торгівля» – 13 352, +12%; «Готельно-ресторанний бізнес, туризм» – 11 556, +18%; «Логістика, склад, ЗЕД» – 10 778, +10%; «Адміністрація, керівництво середньої ланки» – 9805, +5%; «Транспорт, автобізнес» – 8948, +10%; «Бухгалтерія, аудит» – 7722, +5%; «Медицина, фармацевтика» – 7686, +5%.
  • У квітні на сайті Work.ua шукачі оновили або створили 320 585 резюме, що майже не відрізняється від рівня березня. Проте через збільшення кількості пропозицій роботи показник середньої кількості відгуків на одну вакансію на місяць знову знизився.
  • Найвища конкуренція зафіксована у Київській, Вінницькій, Харківській, Львівській і Волинській областях. Найнижча, як і раніше, у Чернівецькій, Закарпатській, Херсонській областях.
  • На одну вакансію за посади верстальника, Front-end розробника, вебдизайнера змагаються понад 100 шукачів.
  • У квітні середня зарплата у вакансіях склала 20 000 грн. Вже третій місяць поспіль цей показник залишається на одному рівні.
  • Така сама ситуація і в пʼяти областях-лідерах. Не змінився середній розмір зарплати у Львівській (20 000 грн), Одеській (20 000 грн), Дніпропетровській (19 000 грн) і Харківській (18 000 грн) областях. На Київщині зафіксоване мінімальне зростання середньої зарплати на 100 грн до 22 500 грн.
  • Найвищі середні зарплати (окрім керівних посад та сфери IT) ринок праці пропонує фахівцям у Силах оборони – в середньому 70 000 грн. Це вакансії для бойових медиків, гранатометників, звʼязківців, зенітників, командирів відділення, кулеметників, пілотів дрона, розвідників тощо.

Контекст

Український бізнес під час війни відчуває дефіцит кадрів через міграцію та мобілізацію, посилення конкуренції за працівників та проблеми з продуктивністю праці, йдеться в інфляційному огляді НБУ за квітень 2024 року. Вочевидь це дозволило Нацбанку поліпшити прогноз щодо безробіття у 2024 році з 16,2% до 14,2%.

У 2023 році бізнес мав кадрові труднощі насамперед через причини, пов’язані з війною: звільнення працівників через мобілізацію (44%, найвагоміша причина) та міграцію (24%, друге місце за кількістю відповідей).

Кадрові проблеми частіше відчували підприємства тих видів діяльності, де історично переважали чоловіки (у будівництві, транспорті, добувній промисловості). Підприємства цих видів частіше пов’язували брак працівників з мобілізацією та найвище оцінювали його негативний на свою діяльність.

За оцінками НБУ, робоча сила у віці 15–70 років у 2023 році скоротилася більш ніж на чверть порівняно з 2021 роком.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні