Категорія
Новини
Дата

Ринок криптовалют втратив $270 млрд. Біткоїн упав нижче $40 000 уперше за 14 тижнів

За останню добу криптовалютний ринок втратив близько $270 млрд. Біткоїн впав приблизно на 38% від свого історичного максимуму в $64 829, який було досягнуто в середині квітня, пише CNBC.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • За даними CoinDesk, біткоїн за останню добу впав більш ніж на 13% і досяг мінімуму в 38 585. Це був найнижчий рівень з 9 лютого, коли він востаннє опускався нижче $40 000.
  • Станом на 13:56 біткоїн знову торгувався вище $40 000.
  • Проте відносно початку 2021 року біткоїн зберіг зростання на 40% і понад 300% за останні 12 місяців.
  • Інші криптовалюти також впали. Зокрема, Ethereum за останню добу знизився майже на 16%, до $2857.
  • Криптовалюта XRP просіла майже на 9%, до $1,36, а Dogecoin – на 16%, до $0,382.
  • Керівник відділу розвитку бізнесу криптовалютної біржі Luno Віджай Айяр сказав, що відкат у 30% до 40% є «нормальним» під час бичачого ринку біткоїнів. Айяр вказав на просідання приблизно на 35% у січні перед зростанням у лютому, а також на аналогічне падіння під час збільшення ціни біткоїнів у 2017 році.

Контекст

Настрої щодо криптовалют послабили новини останнього тижня. Так, 12 травня гендиректор Tesla Ілон Маск заявив, що компанія призупинила купівлю автомобілів з використанням біткоїнів через негативний вплив майнінгу криптовалют на довкілля.

Процес майнінгу вимагає величезних обчислювальних потужностей і, своєю чергою, споживає величезну кількість енергії. Для виробництва енергії в основному використовується викопне паливо, яке призводить до викидів вуглецю в атмосферу.

Після заяви Маска ринок криптовалют втратив $300 млрд. На початку цього тижня підприємець припустив, що компанія може продати біткоїни, які вона купила. Пізніше він пояснив, що не продаватиме їх.

Також китайська влада заборонила фінансовим установам і платіжним компаніям надавати послуги, повʼязані з криптовалютами. Жорстка позиція Китаю щодо цифрових валют не нова. 2017 року влада закрила місцеві біржі криптовалют і заборонила так звані первинні пропозиції монет (ICO), що дають змогу компаніям у цій сфері збирати гроші за рахунок випуску нових цифрових токенів.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні