За останню добу криптовалютний ринок втратив близько $270 млрд. Біткоїн впав приблизно на 38% від свого історичного максимуму в $64 829, який було досягнуто в середині квітня, пише CNBC.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- За даними CoinDesk, біткоїн за останню добу впав більш ніж на 13% і досяг мінімуму в 38 585. Це був найнижчий рівень з 9 лютого, коли він востаннє опускався нижче $40 000.
- Станом на 13:56 біткоїн знову торгувався вище $40 000.
- Проте відносно початку 2021 року біткоїн зберіг зростання на 40% і понад 300% за останні 12 місяців.
- Інші криптовалюти також впали. Зокрема, Ethereum за останню добу знизився майже на 16%, до $2857.
- Криптовалюта XRP просіла майже на 9%, до $1,36, а Dogecoin – на 16%, до $0,382.
- Керівник відділу розвитку бізнесу криптовалютної біржі Luno Віджай Айяр сказав, що відкат у 30% до 40% є «нормальним» під час бичачого ринку біткоїнів. Айяр вказав на просідання приблизно на 35% у січні перед зростанням у лютому, а також на аналогічне падіння під час збільшення ціни біткоїнів у 2017 році.
- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
Настрої щодо криптовалют послабили новини останнього тижня. Так, 12 травня гендиректор Tesla Ілон Маск заявив, що компанія призупинила купівлю автомобілів з використанням біткоїнів через негативний вплив майнінгу криптовалют на довкілля.
Процес майнінгу вимагає величезних обчислювальних потужностей і, своєю чергою, споживає величезну кількість енергії. Для виробництва енергії в основному використовується викопне паливо, яке призводить до викидів вуглецю в атмосферу.
Після заяви Маска ринок криптовалют втратив $300 млрд. На початку цього тижня підприємець припустив, що компанія може продати біткоїни, які вона купила. Пізніше він пояснив, що не продаватиме їх.
Також китайська влада заборонила фінансовим установам і платіжним компаніям надавати послуги, повʼязані з криптовалютами. Жорстка позиція Китаю щодо цифрових валют не нова. 2017 року влада закрила місцеві біржі криптовалют і заборонила так звані первинні пропозиції монет (ICO), що дають змогу компаніям у цій сфері збирати гроші за рахунок випуску нових цифрових токенів.
- Категорія
- Гроші
- Дата
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.